اجتماعی

مرخصی تمام مصدومان سانحه قطار مشهد از بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس

مرخصی تمام مصدومان سانحه قطار مشهد از بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس

به گزارش خبرگزاری recive و بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، سید ابوالحسن میرجلیلی روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: براساس گزارش سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، همه مصدومان حادثه قطار تا ساعت ۱۳ امروز از بیمارستان ترخیص شدند.

وی مجموع مصدومان منتقل شده به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس را ۸۶ نفر اعلام کرد و افزود: مصدومان بستری در این بیمارستان تا ظهر امروز ۱۱ نفر بودند که ۱۰ نفر آنها مرخص شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: یک نفر از مصدومان که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود به جهت ادامه مراحل درمان با بالگرد به یزد منتقل شد.

وی گفت: در حال حاضر هیچ مصدومی از حادثه‌دیدگان قطار مشهد – یزد در بیمارستان طبس بستری نیست و همه مصدومان و مسافران این قطار از دیروز تا امروز به یزد منتقل شدند.

میرجلیلی افزود: استاندار خراسان جنوبی در بازدید روز گذشته از بیمارستان طبس بر رسیدگی کامل و سریع به مصدومان حادثه قطار مشهد به یزد تاکید کرد.

وی گفت: استاندار از روز گذشته تاکنون با استقرار در شهرستان طبس به صورت لحظه به لحظه، وضعیت رسیدگی به مصدومان و نیز بازگشایی مسیر راه‌آهن طبس را دنبال کرد و خوشبختانه در پی این پیگیری‌ها، امروز تمامی مجروحان از بیمارستان ترخیص شدند و مسیر راه‌آهن نیز بازگشایی شد.

استاندار خراسان جنوبی امروز در طبس اعلام کرد: تمامی اجساد جانباختگان حادثه قطار مشهد – یزد برای تشخیص هویت به پزشکی قانونی یزد انتقال داده شده‌اند و آمار قطعی جانباختگان این سانحه توسط پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

جواد قناعت گفت: ۸۶ مصدوم این حادثه برای درمان به بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس منتقل شدند که از این تعداد ۸۱ نفر تا شب گذشته ترخیص شدند اما ۶ نفر دوباره برگشتند.

وی گفت: با احتساب ۶ مصدوم که به درخواست خودشان بستری شدند تا امروز ۱۱ نفر در بیمارستان طبس بستری بوده‌اند.

استاندار خراسان جنوبی درباره علت وقوع حادثه هم گفت: راه‌آهن جمهوری اسلامی، متولی اعلام علت اصلی بروز حادثه قطار مشهد – یزد است.

وی افزود: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی در چند روز آینده علت حادثه قطار را به‌صورت فنی، تخصصی و کارشناسی بررسی و اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

حوالی ساعت ۵:۲۲ بامداد چهارشنبه ۱۸ خرداد هنگام عبور قطار مسافری مشهد به مقصد یزد، در بلاک عباس‌آباد – ریزو در منطقه طبس به دلیل برخورد قطار با بیل مکانیکی، چند واگن آن از خط خارج شد.

۸۶ مصدوم این حادثه به بیمارستان طبس منتقل شدند و براساس آخرین آمار ۲۲ نفر جان باختند.

وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی ظهر چهارشنبه برای بررسی حادثه خروج قطار مسافری از ریل در محل حادثه حضور یافتند و سپس برای بررسی روند درمان مصدومان در بیمارستان طبس حاضر شدند.

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران هم دیروز با حضور وزرای کشور و راه و شهرسازی در طبس برگزار شد.

مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است و در مسیر ارتباطی چند استان از جمله یزد به مشهد مقدس قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

توضیح وزیر کشور درباره تازه ترین وضعیت حادثه قطار در طبس و ریزش متروپل در آبادان

شناسایی ۸ پیکر به‌جا مانده از قربانیان حادثه قطار مشهد-یزد/ لیست اسامی

۲۳۳۲۳۱

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا