اجتماعی

طغیان سفیدبالک در تهران؛ از شایعه تا واقعیت

طغیان سفیدبالک در تهران؛ از شایعه تا واقعیت

سعید احمری با تشریح وضعیت سفیدبالک‌ها در پایتخت خاطرنشان کرد:در روزهای گذشته خبری که در رسانه‌ها مبنی بر طغیان سفیدبالک‌ها منتشر شد و برداشت ها از این خبر باعث شد تا عده ای تصور کنند که سفیدبالک‌ها امسال در تهران طغیان کرده اند. این تعبیر نادرست است و خبری از طغیان سفیدبالک‌ها در تهران نیست.

وی اضافه کرد: طغیان سفیدبالک‌ها در تهران تا این لحظه رخ نداده و شهرداری و سازمان بوستان‌ها و مراتع هنوز لکه بزرگی از این موجودات مشاهده نکرده یا طغیانی گزارش نشده است.

معاون پایش اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با مقایسه وضعیت سفیدبالک‌ها در پایتخت نسبت به سال‌های گذشته گفت: در سال‌های ۹۷ و ۹۸ جمعیت این حشرات نسبت به گذشته رشد داشت اما هم اکنون وضعیت مناسبی از نظر جمعیت سفیدبالک‌ها داریم و بارش خوب در کنار مبارزه فیزیکی و استفاده از برچسب‌های زرد و رنگ‌های مناسب سبب شده تا جمعیت این حشرات مدیریت شود.

احمری با اشاره به احتمال مشاهده شدن این حشرات در روزهای آینده اظهارکرد: در سال جاری به احتمال زیاد با این موجودات روبه رو نخواهیم بود و زمان لازم برای طغیان آن‌ها گذشته است البته ما باید برای سال‌های آینده تمهیدات مناسبی بیندیشیم تا اتفاقاتی مشابه سال‌های ۹۷ و ۹۸ رخ ندهد. اقدامات فیزیکی مانند شست وشو فضا را برای حرکت لارو سفیدبالک محدود می‌کند و در کنار آن باید پایش بیشتر و مراقبت نیز در دستور کار قرار گیرد همچنین در صورت لزوم می‌توان از آفت‌کش‌ها و مبارزه فیزیکی استفاده کرد.

۲۳۳۲۳۳

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا