سیاسی

آملی‌لاریجانی: کاهش تورم، دشوار اما «شدنی» است

آملی‌لاریجانی: کاهش تورم، دشوار اما «شدنی» است

به گزارش recive و به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در اولین جلسه صحن مجمع در سال جدید که به ریاست آملی لاریجانی و با حضور رئیس قوه قضاییه، دبیر و سایر اعضای مجمع تشکیل شد، ادامه تدوین سیاست های کلی دریامحور در دستور کار قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه، آیت الله آملی لاریجانی با تبریک سال نو، ماه رمضان و میلاد کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی(ع) گفت: از خداوند متعال می خواهیم قلوب ما را به انوار معرفت و محبت خودش و انوار معرفت و محبت اهل بیت عصمت و طهارت منور فرماید. در ماه مبارک رمضان و لیالی قدر، ما را مشمول عواطف رحمت خود قرار دهد و دعاهای معصومین، مومنین و خواص اولیای الهی را در مورد ملت ما برآورده سازد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وقایع سال گذشته، گفت: سال گذشته سال پرفراز و نشیبی بود و تلخی ها و شیرینی هایی بر ملت ما گذشت. فتنه هایی ظهور کرد که دشمنان برای ملت ما ترسیم کرده بودند و برای آن هماهنگی ها و هزینه های گزاف کرده بوده اند اما ملت بصیر ایران با حضور مقتدرانه خود، توطئه ها را ناکام گذاشت و این از الطاف حق تعالی است که این سرمایه گرانقدر الهی و اجتماعی را در اختیار نظام ما قرار داده است و ملت را برای مقابله با دشمنان آماده ساخته و مردم با بصیرت و وقت شناس با حضور میلیونی در راهپیمایی ها، حجت را بر همگان تمام کردند و همه فریب کاری ها را ناکام گذاشتند.
آملی لاریجانی با آرزوی اینکه، سال جدید سال گشایش های بزرگ برای ملت و پیروزی های بزرگ برای کشور باشد، گفت: این ملت سزاوار هر خدمتی هستند و ان شاءالله مسئولان می بایست برای گشایش امور، از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.
وی افزود: از سخنان حکیمانه و راهگشای رهبر معظم انقلاب در جلسه روز گذشته در دیدار با مسئولان نظام قدردانی می کنیم، ایشان خطوط روشنی را برای کارگزاران نظام ترسیم کردند و البته با وجود اینکه مخاطب اصلی دولت محترم بود اما معظم له قوا و دستگاه های دیگر را هم مخاطب قرار دادند. تاکید ایشان بر حل مسائل معیشتی مردم و گرفتاری های اقتصادی کشور بود. مقام معظم رهبری بر تحقق شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است، تاکید کردند و خطوط اصلی و الزامات و راهکارهای آن را ترسیم فرمودند. امیدواریم همه مسئولین دست به دست هم بدهند و هماهنگ حرکت کنند تا منویات ایشان اجرایی شده و برای سفره مردم گشایش حاصل شود.
وی تاکید کرد: ما مطمئن هستیم که قوای مختلف و مسئولان برای تحقق این منویات تلاش دارند و ان شاءالله خداوند هم کمک خواهد کرد تا کاهش تورم علی رغم دشوار بودن، محقق شود. مجموعه سرمایه ها و امکانات غنی موجود در کشور و نیروی انسانی متخصص و جامعه جوان و منابع فراوان گشایش ها را ممکن می کند. امیدواریم در مجمع تشخیص مصلحت نیز در چارچوب وظایف و ماموریت هایش توفیق خدمت داشته باشیم. در ادامه جلسه، ذوالقدر، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه رمضان، در خصوص دستور جلسه امروز صحن مجمع با اشاره به بررسی و تصویب سیاست های کلی توسعه دریامحور در جلسات گذشته، توضیحاتی ارائه نمود.
بنا بر این گزارش، پس از ارائه نظر کمیسون زیربنایی و تولیدی مجمع، نماینده سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان بنادر و کشتیرانی و تبادل نظر اعضای مجمع، بند دوم سیاست های توسعه دریامحور به این شرح مصوب شد: «سیاستگذاری یکپارچه و مدیریت منسجم و هم افزای توسعه دریامحور، همراه با تقسیم کار ملی، برای بهره گیری موثر و بهینه از ظرفیت ها، منابع و ذخایر مناطق ساحلی و دریایی»
در این جلسه که فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش و نیروی راهبردی دریایی سپاه و نماینده شورای توسعه مکران نیز حاضر بودند، مقرر شد پیشنهادهای تکمیلی این بند در کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع بررسی شود.
ادامه بررسی و تدوین سیاست های کلی توسعه دریامحور به جلسه بعد مجمع موکول شد.
در این جلسه همچنین دریادار علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی، گزارشی از تحولات منطقه و مذاکرات و توافقات حاصل شده با برخی کشورهای منطقه به اعضای مجمع ارائه کرد.

بیشتر بخوانید:

آسیب‌شناسی آملی‌ لاریجانی / ممکن است، یک «نظام مقتدر و قوی» به دست «مجری‌ای» بیفتد که نتواند آن را به خوبی اجرا کند

«بهارستان»، میخکوب شد / انتقادهای شدید و بی‌پرده نماینده ارومیه: آقای رئیسی! نگران یک وعده غذای مردم هستیم

۲۱۲۱۷

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا