کهگیلویه و بویراحمد

اجرای پابند الکترونیکی برای ۲۲۰ مددجو در زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد

اجرای پابند الکترونیکی برای ۲۲۰ مددجو در زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد

منصور بیژنی با اعلام این مطلب درخصوص اجرای طرح پابند الکترونیکی زندانیان در استان افزود: قوه قضائیه امسال با در اولویت قرار دادن این موضوع، در نظر دارد برای حدود ۳۰ هزار زندانی این طرح را اجرا کند.

وی با تقدیر از مراجع قضایی استان صدور رأی پابند الکترونیکی را حرکتی خوب و در جهت کاهش جمعیت کیفری زندانیان توصیف و اظهارکرد: در راستای سیاست قوه قضائیه مبنی برکاهش زندانی، باید با صدور آرای متناسب تا جایی که امکان دارد و قانون اجازه می‌دهد از صدور قرارها و احکام منتهی به بازداشت و حبس خودداری شود.

اجرای پابند الکترونیکی برای ۲۲۰ مددجو در زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پابند الکترونیکی برای جرائم غیر خشن و محکومین سبک استفاده می شود؛ خاطرنشان کرد: کسانی که مشمول این طرح می شوند، نامشان در لیست ورودی به زندان ثبت شده ولی به جای اینکه در زندان تحمل حبس نمایند از پابند الکترونیکی استفاده برده و به عنوان یک شهروند می توانند به امور زندگی خود بپردازند.

بیژنی تصریح کرد: تأکید ریاست قوه قضاییه و تعامل خوب با مقامات قضایی استان برای ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری باعث شده تا یک نهضت عمومی دربخش‌های مختلف قضایی ایجاد شود و همه ارکان دستگاه قضایی استان، کاهش تعداد زندانیان را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد، وی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون برای ۲۲۰ نفر از محکومین استان پابند الکترونیک اجرا شده، بیان کرد: درحال حاضر ۱۴۰ زندانی تحت مراقبت پابند الکترونیکی بوده و با هدف گذاری سازمان و همکاری مراجع قضایی تا پایان امسال بنا داریم این عدد را به ۴۵۰ نفر برسانیم.

46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا