سمنان

۴۸ موسسه قرآنی تحت پوشش فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان سمنان فعال است

۴۸ موسسه قرآنی تحت پوشش فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان سمنان فعال است

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، فرشید فلاح در نشست استاندار سمنان با بیش از ۴۰ تن از مدیران موسسه های قرآنی استان سمنان با قدردانی از مدیران این موسسه ها که در شرایط خطیر فعلی کشور به فعالیت های گسترده قرآنی می پردازند افزود: سالانه بیش از ۱۸ هزار نفر در موسسه های قرآنی تحت پوشش فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان در رشته های مختلف قرآنی تحت پوشش هستند.

وی از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن ۷۰ تن از فعالان قرآنی این استان خبر داد و گفت: تا پایان سال همین تعداد مه مراحل نامگذاری و تایید آنها انجام شده به جمع بیمه شدگان قرآنی در استان سمنان افزوده خواهد شد.

فلاح یادآور شد: افراد بیمه شده می توانند از تسهیلات و خدمات مختلفی از جمله دریافت هنرکارت، بیمه عمر، تسهیلات بانکی، بیمه تکمیلی و … بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی پذیرش درخواست های جدید برای ایجاد مجوز تاسیس موسسه های قرآنی دارد گفت: برای حمایت از فعالیت های قرآنی سال گذشته از محل اعتبارات تبصره ۱۴ به ۱۵ موسسه قرآنی تسهیلات پرداخت شده است.

فلاح گفت: در سال جاری نیز آمادگی پذیرش و بررسی طرح های خوب و فاخر قرآنی در قالب این تبصره وجود دارد و موسسات قرآنی می توانند طرحهای خود را برای بررسی ارائه دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از استاندار سمنان خواست تا با حمایت از سند قرآنی این استان زمینه تحقق مفاد آن را در استان فراهم نماید و علاوه بر این همانند سال گذشته برای افزایش اعتبارات جدید تبصره ۱۴ حمایت های لازم را برای توسعه فعالیت های قرآنی و فرهنگی فراهم سازد.

در این نشست که مدیران کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، اوقاف و امور خیریه و تبلیغات اسلامی این استان نیز حضور داشتند هفت تن از مدیران موسسه های قرآنی استان سمنان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص توسعه فعالیت های قرآنی و رفع مسایل و مشکلات این موسسه ها پرداختند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا