فرهنگ و هنر

۴ شهید دفاع مقدس در شب رحلت جانسوز پیامبر خاتم (ص) تفحص شدند

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس،‌ هم‌زمان با سالروز رحلت جانسوز پیامبر اعظم حضرت محمدمصطفی و سبط گرامی‌اش امام حسن مجتبی (ع) چهار شهید دفاع مقدس امروز (دوشنبه ۱۲ مهرماه) از طریق انجام آزمایش DNA و پلاک هویت شناسایی شدند.

این چهار شهید با نام‌های علیرضا صوفی دادی، سعید حسنان، محمد آقالر و حسن یاوری هستند.


مادر شهید محمد آقالر

مادر شهید محمد آقالر عصر امروز (دوشنبه ۱۲ مهرماه) پس از ۳۳ سال دوری فرزندش را به آغوش کشید.

به گزارش فارس، سرباز شهید «محمد آقالر» فرزند اسماعیل در سال ۱۳۴۸ به دنیا آمد. او از اهواز به جبهه اعزام شد و در سن ۱۹ سالگی در تک دشمن در منطقه زبیدات در ۱۳ شهریور ماه سال ۱۳۶۷ به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند.


خانواده شهید محمد آقالر

شهید دوم تفحص‌شده،‌ بسیجی شهید «علیرضا صوفی دادی» فرزند حسن در سال ۱۳۴۹ دیده به جهان گشود. او نیز از مشهد مقدس به جبهه اعزام شد و در سن ۱۶ سالگی در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو در ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۶۴ به فیض شهادت نائل آمد و مفقود الاثر شد.

 بسیجی شهید «سعید حسنان» فرزند ابوالقاسم در سال ۱۳۴۱ به دنیا آمد. او از سمنان به جبهه اعزام شد و در سن ۲۲ سالگی در عملیات بدر در منطقه شرق دجله در ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۶۴ به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند.

چهارمین شهید بسیجی شهید «حسن یاوری» فرزند نصرالله متولد ۱۳۴۸ است. او از یزد به جبهه اعزام شد و در سن ۱۵ سالگی در عملیات بدر در منطقه شرق دجله در ۲۳ اسفند ماه سال ۱۳۶۳ به فیض شهادت نائل آمد و مفقودالاثر شد.

مراسم تشییع و تدفین این شهدای گرانقدر در روزهای پایانی ماه صفر در شهرهایشان انجام خواهد شد.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا