خراسان رضوی

معارفه استاندار منتخب خراسان رضوی با حضور وزیر کشور/ وحیدی: استاندار خراسان رضوی باید در خدمت مردم باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، امشب نشست شورای اداری خراسان رضوی به منظور معرفی استاندار جدید این استان با حضور احمد وحیدی وزیر کشور در مشهد برگزار شد؛ در این مراسم که در تالار قدس حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) برگزار شد، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مسئولان ارشد نظامی در شمال شرق کشور، مدیران کل استان، مسوولان شهرستانهای استان و جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران حضور داشتند.

وزیر کشور در این مراسم با تبریک ایام ماه ربیع الاول اظهار کرد: حضور در جلسات تکریم و معارفه سربازان انقلاب بسیار معنادار است.

 احمد وحیدی با بیان اینکه با حضور آیت الله رییسی در کنار منویات مقام معظم رهبری، انسجام کافی را دارا هستیم، ادامه داد: شهید شوشتری ما شهید وحدت بود و این خود نشان‌دهنده مرکز توجه دشمنان ما است، وقتی عزیزی را هنگام بازدید از عزیزان بلوچ به شهادت می‌رسانند نشان می‌دهند که مخالف وحدت ما هستند.

وی افزود: استقامت مردم در مقابل فشار هرچه بیشتر مشکلات از برکات انقلاب اسلامی است.

وزیر کشور با بیان اینکه مدیر باید تحول را مدیریت کند، تکمیل کرد: مدیر تحول‌گرا به آینده توجه دارد؛ مکتب ما به دنبال تحول و ساختن مردم و جامعه است، دشمنان نیز از این رویکرد انقلاب می‌ترسند؛ امروز در چهل و دومین سال انقلاب اسلامی، این انقلاب شفاف‌تر و روشن‌تر به جلو می‌روند و این نشان می‌دهد مکتب اهل بیت آینده دنیا را رقم می‌زند و این تمدن نوین اسلامی و همان فرمایش مقام معظم رهبری است.

استاندار خراسان رضوی تنها یک استاندار نیست

وی متذکر شد: مقدمه تمدن، ایجاد جامعه اسلامی است و کجا این ظرفیت را دارد که تمدنی اسلامی بسازد؟ خراسان رضوی یک استان مانند سایر استان‌ها نیست بلکه استانی محقق کننده آرمان‌های انقلاب و الهام بخش در دنیاست، تمدن اسلامی زمینه‌ساز ظهور حضرت بقیه الله است بنابراین استاندار خراسان رضوی تنها یک استاندار نیست بلکه باید توجه داشته باشد تمام انرژی خود را در راستای ساخت جامعه و تمدن اسلامی خرج کند.

وحیدی در ادامه تاکید کرد: در جامعه اسلامی فقر، محرومیت و فساد نیست و استاندار خراسان رضوی باید در خدمت مردم باشد تا بتواند رشد، تعالی و تغییر کیفی در استان ایجاد کند تا هر چه بیشتر به افق خود نزدیک شویم، انقلاب و جمهوری اسلامی آمده است تا مفهوم نجات بشریت را تحقق بخشد.

وزیر کشور تصریح کرد: ما حق نداریم کشور را به سمتی ببریم که مردم احساس کنند به کفار نیازمندیم، این از بزرگترین جفاها به مردم است و اگر این دیدگاه را داشته باشیم خائن هستیم، دولت آیت الله رییسی به ندای رهبر ما پاسخ می‌دهد، ندایی که فرمود اگر همه درها به سوی شما بسته شود درب خدا به سوی شما باز است.

وی با بیان اینکه ما راه را نباید بسته ببینیم، تکمیل کرد: خراسان نام ناآشنایی در کشور نیست و اینجا باید به پا خیزد و بگوید بنده خودم را اداره کرده و برای اداره باقی مناطق کمک می‌کنم، ما میزبان سه و نیم میلیون مهاجر عزیز افغانستانی هستیم البته به آن‌ها توصیه می‌کنیم تا در کشور خود بمانند و آنجا را آباد کنند و اگر کمک می‌خواهند ما به کشور آن‌ها می‌فرستیم اما آمدند و تکریم هم شدند.

وحیدی در بخش دیگری از سخنان خود گریزی به موضوع واکسیناسیون زد و اضافه کرد: بیش از ۶۰ درصد مردم دز اول را زده‌اند و برای ادامه فرآیند به اندازه کافی واکسن داریم اما درست نیست که به مردم گفته می‌شد وجود واکسن وابسته به موضوعاتی است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: موضوعات اقتصادی و بین المللی خاصی در خراسان رضوی وجود دارد که باید به این ظرفیت‌های ارزشمند توجه کرد، عدالت باید در حوزه توازن منطقه‌ای صورت بپذیرد نه اینکه منطقه‌ای آباد باشد و منطقه‌ای دیگر آباد نباشد.

انتهای پیام/ ۷۰۰۷۴


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا