اخبار استانها

۸۸۰۰ انشعاب غیرمجاز برای مقابله با تنش آبی در مازندران جمع آوری شد

۸۸۰۰ انشعاب غیرمجاز برای مقابله با تنش آبی در مازندران جمع آوری شد

به گزارش recive از مازندران، بهزاد برارزاده با اشاره به هزینه های سنگین تولید و توزیع آب آشامیدنی، استفاده غیر مجاز از آب شرب را تضییع حقوق شرکت و سایر مشترکین دانست که از نظر شرعی و قانونی غیر قابل پذیرش است.

وی با اشاره به تصویب « قانون استفاده کنندگان غیر مجاز» در سال ۹۶ گفت: آئین نامه اجرایی این قانون هم در سال ۹۷ ابلاغ شد در همین راستا نظام نامه انشعابات غیر مجاز در شرکت آب و فاضلاب مازندران به تصویب رسید تا از ظرفیت موجود برای مقابله با خسارات هنگفت اینگونه انشعابات استفاده شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران از وجود احتمالی ۱۰ الی ۱۲ هزار انشعاب غیر مجاز در سراسر استان خبر داد و گفت: شناسایی و قطع این گونه انشعابات مستلزم هزینه های سنگین است اما به دلیل حفظ حقوق بیت المال و مشترکین و نیز مقابله با تنش آبی به خصوص در ایام پیک مصرف، پیمانکاران مجاز برای این منظور به کار گرفته شده اند که طی سه سال گذشته ۸۸۰۰ انشعاب غیر مجاز در شهرها و روستاهای استان شناسایی و ساماندهی شدند.

برارزاده با اشاره به عواقب مادی و معنوی استفاده غیر مجاز از آب شرب و تاکید بر فرهنگ سازی، گفت : تولید و توزیع آب هزینه های زیادی دارد ، منابع تامین آب هم رو به کاهش است و هر سال گرمای زمین بیشتر می شود.

وی تاکید کرد: مردم باید به این باور برسند تا ضمن صرفه جویی در مصرف آب که حق همگان است از آب آشامیدنی به صورت غیر مجاز و مصارف دیگر استفاده نکنند تا شرکت بتواند همچنان به خدمات دهی مستمر بپردازد.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا