اخبار استانها

۷۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان بازدید کردند

۷۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری همدان بازدید کردند

به گزارش خبرگزاری recive استان همدان ؛ علی مالمیر با اعلام این خبر افزود: بازدیدکنندگان جاذبه‌های تاریخی با بیش از ۳۲۷ هزار مورد بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای تعطیلات نوروزی تا ۱۲ فروردین‌ماه حدود ۱۱۶ هزار  نفر مسافر در استان همدان اقامت داشتند، گفت: از این تعداد، ۱۶ هزار و ۲۷۱ نفر در هتل‌ها، سه هزار و ۴۹۹ نفر در مجتمع‌های گردشگری، دو هزار و ۹۹۵ نفر در مهمانپذیرها و دو ‌هزار و ۷۵ نفر در هتل آپارتمان‌ها اقامت داشته‌اند.

مالمیر اضافه کرد: همچنین دو ‌هزار و ۶۳۲ نفر در اقامتگاه‌های بومگردی، ۲۵ هزار و ۷۹۶ نفر در خانه‌مسافرها و ۱۳ هزار و ۸۷۷ نفر در اقامتگاه‌های موقت اسکان داده شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان خاطرنشان کرد: در این ایام ۴۳ هزار و ۵۲۵ نفر در خوابگاه های وابسته به آموزش و پرورش و پنج هزار و ۱۴۳ نفر در سایر مراکز رفاهی اقامت داشتند.

وی یادآور شد: طی مدت یاد شده ۳۱۲ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر مسافرتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی صورت گرفته است.

دبیر ستاد خدمات سفر استان همدان در آخر گفت: غار علیصدر، کتیبه‌های گنجنامه، تپه عباس آباد، آرامگاه بوعلی، آرامگاه باباطاهر و تپه هگمتانه در صدر بازدیدهای علاقمندان به جاذبه‌های گردشگری استان قرار دارشتند.

 

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا