سمنان

۶ طرح ورزشی استان‌سمنان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

۶ طرح ورزشی استان‌سمنان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان سیدمحمدتقی علوی روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت برگزارشد، بیان کرد: در حوزه جوانان ۵۰ جلسه سه شنبه ها با جوانان با محوریت بررسی موضوعات اشتغالزایی، تعامل با جوانان و افزایش بهره وری با استفاده از ظرفیت جوانان تاکنون برگزار شده است.

وی افزود: سمنان جزو سه استان برتر کشور در پرداخت تسهیلات ازدواج است همچنین با توجه به استاندارد فعالیت سازمان مردم نهاد به ازای هر هفت هزارنفر، استان در رتبه نخست کشور در این شاخص قرار دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان‌سمنان ادامه داد: برپایی ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ها و استان با محوریت توسعه اشتغال،کارآفرینی و اوقات فراغت، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و تجلیل از ۲۲ خانواده شهدای ورزشکار استان، انجام ۳۶ سفر درون استانی از جمله فعالیت های فرهنگی انجام شده است.

علوی با اشاره به رشد ورزش بانوان استان سمنان یادآورشد: حضور و مقام آوری ورزشکاران در مسابقات ملی و بین المللی در رشته های مختلف ورزشی و افزایش شمار ورزشکاران سازمان یافته در یکسال گذشته قابل توجه است.

وی درخصوص فعالیت ۲۲۸ اماکن ورزشی استان سمنان اضافه کرد: ۱۰۸ مکان ورزشی سرپوشیده شهری، ۴۹ مکان ورزشی روباز شهری، ۴۳ مکان ورزشی سرپوشیده روتایی و ۲۸ مکان ورزشی روباز روستایی در استان فعال است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان‌سمنان اظهارکرد: در سفر ریاست جمهور ۱۶ مصوبه از محل اعتبارات ملی و استانی به تصویب رسید و تا ۲ ماه آینده این مصوبات اجرایی به بهره برداری می رسد.

علوی گفت: تکمیل سالن ورزشی ویژه جانبازان معلولین، تکمیل استادیوم ۱۵ هزارنفری شاهرود ،احداث سالن سه هزارنفری و چمن مصنوعی دامغان از اجمله مصوبات سفر رئیس جمهور است.

وی افزود: سرانه ورزش در استان سمنان ۷۳ سانتی متر مربع است و با افتتاح و بهره برداری طرح های مختلف تاپایان امسال به ۸۵ سانتی متر مربع افزایش می یابد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان‌سمنان خاطرنشان کرد: ۵۰ هیات ورزشی استانی، ۶۳۰ باشگاه خصوصی در استان فعال است و تاکنون ۸۵ جشنواره فرهنگی ورزشی در بخش روستایی برگزار شده است.

48

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا