سمنان

۴۰۰ شرکت فناور تحت پوشش پارک علم و فناوری استان سمنان هستند

۴۰۰ شرکت فناور تحت پوشش پارک علم و فناوری استان سمنان هستند

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،محسن نظری با اشاره به فعالیت ۱۰۱ شرکت دانش بنیان و خلاق در استان ، یادآور می‌شود : ۴۰۰ شرکت فناور تحت پوشش پارک علم و فناوری هستند که باید به سمت توسعه بازار دانش محور با هدف رفع نیازهای استان و کشور حرکت کنند.

نظری به اثرگذاری و استقرار شرکت های دانش بنیان استان سمنان اشاره می‌کند و می‌گوید : این شرکت ها در شهرک های صنعتی، پارک استان، مراکز رشد دانشگاهی و مراکز تحقیقات کشاورزی فعالند و در بخش های آی تی، کشاورزی، ماشین آلات، معدن و صنایع معدنی، سلامت و… نقش آفرین هستند.

او تصریح می‌کند :بیشترین فعالیت شرکت های دانش بنیان در زمینه آی تی و آی سی تی و سپس در زمینه های ماشین آلات، و فناوری مواد است.

رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان با اشاره به فعالیت بیش از ۵۱ پارک علم و فناوری در سطح کشور، تصریح می‌کند : برخی از این پارکها سازمانی و برخی دانشگاهی هستند و از این تعداد پارک علم و فناوری استان سمنان بخاطر عملکرد مطلوب در زمره پارکهای سطح ۱ و توسعه یافته می باشد.

او با تاکید بر اینکه صنعت مبتنی بر دانش بومی و محلی منجر به اشتغال پایدار می‌شود، یادآور می‌شود : تلاش برای توسعه شرکت‌ها و استارت های دانش محور با هدف تولید محصول مورد نیاز کشور از رسالت های محوله از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و در این راستا ماموریت ما تحقق این هدف و تسهیلگری برای تجاری سازی محصولات دانش محور است.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا