فرهنگ و هنر

۱۰۵ اثر تاریخی در موزه مردم‌شناسی خلیج‌فارس به نمایش گذاشته شد

۱۰۵ اثر تاریخی در موزه مردم‌شناسی خلیج‌فارس به نمایش گذاشته شد

به گزارش recive، «سهراب بناوند»، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان ظهر امروز در حاشیه بازدید از موزه مردم شناسی خلیج فارس در جمع خبرنگاران گفت: امروز به مناسبت روز ملی جمعیت و با هدف حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بازدید از موزه مردم‌شناسی خلیج‌فارس بندرعباس برای خانواده‌ها رایگان است. خانواده‌ها می‌توانند امروز به طور رایگان از این موزه بازدید و آثار تاریخی استان در قرون مختلف را مشاهده کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: این موزه با زیربنای دو هزار و ۴۰۰ متر مربع و در سه طبقه احداث شده که در طبقه همکف علاوه بر فضای عمومی، دارای فضاهای خدماتی، کتابخانه تخصصی و نمایشگاه نیز هست. وی تصریح کرد: در طبقات بعدی بخش‌های مختلفی مانند بازار سنتی، آزادسازی هرمز از دست نیروهای پرتغالی و بخش صید و صیادی مردمان جنوب و باستان‌شناسی قرار گرفته است.

بناوند گفت: ما همچنین به مناسبت هفته میراث فرهنگی هم یک نمایشگاه مرتبط با آثار قرون میانی اسلام افتتاح کرده‌ایم که علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه نیز بازدید کنند. وی افزود: در این نمایشگاه ۱۰۵ اثر تاریخی بر اساس یافته‌های باستان‌شناختی از مسجد دومحرابه کنگ، محله قلعه جزیره هرمز و شهر حریره کیش در معرض دید عموم قرار گرفته است که شامل ظروف سفالی و تزئینات وابسته به معماری شهر حریره کیش است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: این نمایشگاه به مدت یک هفته از ۲۸ اردیبهشت لغایت ۳ خردادماه پذیرای علاقمندان به باستان شناسی است، علاقمندان صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۵ تا ۱۹ می‌توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.

۴۸

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا