اجتماعی

یک نهال یک زندگی، پویشی برای اهدای عضو

یک نهال یک زندگی، پویشی برای اهدای عضو

به گزارش recive به نقل از روابط عمومی انجمن اهدای عضو ایرانیان، در این پویش هر هم وطن می‌تواند به یاد این عزیزان جانبخش، نهالی کاشته و ویدئویی کوتاه از این حرکت به همراه بیان احساس خود در قالب جمله‌ای خطاب به خانواده‌هایی که با این تصمیم بزرگ، به ۱ تا ۸ بیمار نیازمند، حیاتی دوباره بخشیدند، برای انجمن ارسال نمایند.

سالانه در ایران  پنج تا هشت هزار مورد مرگ مغزی رخ می‌دهد که مطابق نرخ جهانی،  نیمی از این موارد (حدود ۳ هزار نفر) قادر به اهدای عضو هستند. با این‌حال، متاسفانه میزان اهدای عضو سالیانه در کشور تنها یک‌سوم میزان مورد انتظار است. این در حالی است که روزانه بین هفت تا ۱۰ نفر از بیماران نیازمند به پیوند عضو، به علت نرسیدن به موقع عضو مناسب پیوندی جان خود را از دست می‌دهند.

طی تحقیقات به عمل آمده، در حال حاضر بیش از ۹۰۰۰ هزار خانواده، با گذشت و ایثار وصف‌ناپذیری رضایت به اهدای اعضای بدن عزیزان خود (افراد مرگ مغزی) داده‌اند و باعث نجات یافتن حدود هفتاد هزار نفر از بیماران نیازمند به پیوند اعضا از رنج و درد بیماری شده‌اند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از جزییات پویش مردمی “یک نهال یک زندگی” می‌توانند به سامانه ملی فرهنگ‌سازی اهدای عضو به نشانی www.ehdacenter.ir مراجعه کنند. همچنین هشتگ اصلی این پویش در فضای مجازی #یک_نهال_یک_ زندگی می‌باشد که همراهان پویش می‌توانند علاوه بر ارسال ویدیو به شماره اعلامی در سایت، با ذکر این هشتگ و تگ کردن صفحه رسمی انجمن به نشانیehdacenter.ir @ در فضای مجازی (اینستاگرام) ویدیوهای کاشت نهال خود را انتشار دهند.

بیشتر بخوانید:

مرگ روزانه ۱۰ بیمار در صف انتظار برای دریافت عضو/ سالانه ۶ هزار عضو قابل اهدا زیر خاک می‌رود

۴۷۲۳۳

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا