سیاسی

 یک نماینده مجلس خبر داد:به‌زودی؛ دیدار محمدبن زاید با رئیسی

 یک نماینده مجلس خبر داد:به‌زودی؛ دیدار محمدبن زاید با رئیسی

یعقوب رضا زاده، یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: روابط بین وزرای خارجه ایران و امارات آغاز شده که این به دنبال دیدار اخیر دبیر شورای عالی امنیت ملی با رئیس دولت امارات صورت می‌گیرد دیداری که خوب ارزیابی شد. فکر می‌کنم که بعد از سفر آقای شمخانی به امارات شاهد توسعه روابط سیاسی بین ایران و امارات باشیم.
بخش هایی از گفت و گوی رضازاده را در ادامه می خوانید:
قرار است رئیس جمهور بنا به دعوت پادشاه عربستان سفری به این کشور داشته باشد که قطعا این سفر به سایر کشورها هم سرایت می‌کند. بعد از دیدار آقای شمخانی با رئیس دولت امارات روابط سیاسی و دیدار بین روسای جمهور و وزرای خارجه را در آینده شاهد خواهیم بود.
در همین راستا قرار است به زودی محمد بن زاید رئیس دولت امارات با رئیس جمهور ایران دیدار کند که این دیدار در ایران یا در امارات صورت می‌گیرد.
معمولا پادشاه عمان نقش بسیار مثبتی در روابط صلح و آشتی و میانجیگری بین کشورها داشته است. پیش بینی می‌کنم برای اینکه روابط بین ایران و عربستان و ایران و امارات بهتر شود و سفرهایی بین روسای دولت کشور صورت گیرد این احتمال وجود دارد که در روزها و ماه‌های آتی پادشاه عمان برای تسهیل در این قضیه سفری به ایران داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

مطهری: توافق ایران و عربستان، نشانه دست‌برداشتن مسئولان از «ژست انقلابی‌گری» است / «مذاکرات برحامی» در عمان در حال انجام است

«خبرگزاری دولت»، بخش «تعهد ایران» به عربستان را از گزارش «وال‌استریت» «سانسور» کرد! + تصویر

سرلشگر صفوی، مشاور فرمانده کل قوا: توافق ایران و عربستان با وساطت پکن، دومین «ضربه بزرگ چین به آمریکا» بود

حداد عادل: کار درستی کردیم، «طرف روسیه و چین» رفتیم

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا