سیاسی

«یکسان‌سازی پوشش کارکنان زن» ادارات از این «وزارتخانه» کلید خورد / پرداخت «بن کمک هزینه خرید مانتو و شلوار اداری»

«یکسان‌سازی پوشش کارکنان زن» ادارات از این «وزارتخانه» کلید خورد / پرداخت «بن کمک هزینه خرید مانتو و شلوار اداری»

بر اساس مراجعه برخی مدیران اداری مبنی بر نامناسب بودن وضعیت حجاب تعدادی همکاران خانم و درخواست راهکار از دفتر امور زنان و خانواده، موضوع وضعیت حجاب همکاران مورد بررسی قرار گرفت و نهایتاً یکسان‌سازی پوشش همکاران در قالب طرح فرم یکسان پیشنهاد شد.
کارگروه امور زنان و خانواده در ستاد وزارت علوم تحقیقات و فناوری تشکیل و مهمترین مصوبات آن اعلام شد.
امور زنان و خانواده وزارت علوم عنوان کرد به پیشنهاد بخش مذکور، به جهت اثربخشی هدف‌های تحول آفرین و همچنین بررسی دقیق‌تر چالش ها و مشکلات حوزه خانم های کارمند با تکیه بر اصول و تکنیک های تخصصی و علمی به منظور ارائه راهکار، کارگروه زنان و خانواده وزارت عتف در تاریخ ۲۹ مهر ۱۴۰۱ تشکیل شد.
اعضای این کارگروه شامل منتخبین معاونت ها و حوزه هایی با اکثریت نیروی خانم هستند که شامل: فخرالسادات نصیری (ریس جلسه)، شهیده فرمان رضایی(دبیرجلسه)، فاطمه بلغانی، زهرا مرنجیان، زهرا صوفی، هاجر عطاران، فاطمه لولایی، فاطمه محمدی، فاطمه باقری، مریم ریاضی، مژده عرب، و معصومه نظری آزاد می شود.
تاکنون این کارگروه ۵ جلسه تشکیل داده و دستور هر جلسه قبل از شروع اطلاع داده می شود و خروجی جلسه به عنوان مصوبه جهت پیگیری بعدی قرار می گیرد. از مهمترین مصوبات جلسات مذکور می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱-با توجه به سیاستهای کلی کشور و تاکید مقام معظم رهبری مدظله العالی در تقویت و حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و همچنین پیگیری قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، موضوع دورکاری همکاران خانم دارای فرزند زیر۷ سال و یا معلول مورد اولویت و پیگیری قرار گرفت.
۲- همچنین در راستای بند مذکور (۱) و کاهش دغدغه های مادران صاحب فرزند زیر۷ سال رسیدگی به اوضاع مهد کودک و بازدید و توجه به کیفیت آن مورد تبادل نظر قرار گرفت و مصوب شد در اولین فرصت بازدید بعمل آید و نتایج آن به مسئولین ذیربط بازخورد داده شود.
۳- بر اساس مراجعه برخی مدیران اداری مبنی بر نامناسب بودن وضعیت حجاب تعدادی همکاران خانم و درخواست راهکار از دفتر امور زنان و خانواده، موضوع وضعیت حجاب همکاران مورد بررسی قرار گرفت و نهایتاً یکسان‌سازی پوشش همکاران در قالب طرح فرم یکسان پیشنهاد شد. در این راستا مشورت و پیگیری از طریق معاونت فرهنگی و معاونت اداری مالی و پشتیبانی مصوب شد.
۴- با توجه به تبادل نظر اعضا در زمینه وضعیت عملکرد کارکنان عتف و چگونگی توسعه و توانمندسازی همکاران خانم، مصوب شد تا نیازسنجی انجام گردد و طراحی آموزشی مبتنی بر نتایج این نیازسنجی باشد.
۵-با توجه به نزدیک شدنِ زادروز با سعادت حضرت فاطمه (س) و ایام خانواده و زن، برنامه های پیشنهادی اعضا مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاد شد:
-نمایشگاه حجاب و پوشش اسلامی در یکی از روزهای این هفته برگزار شود.
– جشن میلاد بانوی دو عالم باشکوه تر از سالهای قبل برگزار شود.
-از همکاران نمونه و فعال خانم تقدیر به عمل آید.
– از مادران دارای فرزند چندقلو و همچنین از مادرانی که بعد از ابلاغ قانون جوانی جمعیت صاحب بیش از دو فرزند شده اند، تشویق و تقدیر بعمل آید.
-سخنرانی انگیزشی برگزار شود.
۶- قرار شد براساس پرسشنامه های نیازمحور جمع آوری شده، چالش ها و مشکلات همکاران مورد بررسی قرار گرفته و طراحی آموزشی انجام شود.
۷- پیشنهاد شد تا برای استراحت بانوانی که از شهرهای دیگر جهت پیگیری امور مراجعه می نمایند، محل استقراری در نظر گرفته شود تا بصورت مدت کوتاه استراحت نمایند.
۸- قرار شد براساس پرسشنامه های نیازمحور جمع آوری شده، چالش ها و مشکلات همکاران مورد بررسی قرار گرفته و طراحی آموزشی انجام شود.
۹- پیشنهاد شد دوره های آموزشی فرزندپروری و تاب آوری و مدیریت بحران برگزارشود.
۱۰- به توصیه اعضا تهیه بن کمک هزینه خرید مانتو و شلوار اداری با حمایت مالی معاونت مالی و منابع انسانی مصوب شد

بیشتر بخوانید:

اولین «گروه تذکر لسانی» مردانه به «خیابان‌ها» آمدند + عکس

اطلاعیه وزارت علوم درباره محدودیت ارائه خدمات به دانشجویان بی‌حجاب

واکنش به اطلاعیه رعایت حجاب در دانشگاه‌ها/ «دو تار مو بیرون باشد یا مقنعه نباشد»؛ ملاک بی‌حجابی در دانشگاه چیست؟

مقام قضایی: «همسایگان»، بی‌حجاب‌ها را «باید» به پلیس، «گزارش» کنند

بیژن عبدالکریمی: با سطل ماست، نمی‌توان جلوی «سونامی پسامدرن» ایستاد! / حوزه و دانشگاه ما هنوز به «ارزش‌های قرن ۱۸ و ۱۹» می‌اندیشند

مطهری: اغلب طرفداران بی‌حجابی، دنبال «نیمه‌عریانی» هستند / «جامعه از حکومت می‌خواهند»، مانع رشد این پدیده شود

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا