اخبار ورزشی

یحیی و تیم نابودشده‌ای که به پرسپولیس آورد/عکس

یحیی و تیم نابودشده‌ای که به پرسپولیس آورد/عکس

به گزارش خبرگزاری recive؛ نفت تهران در آخرین سالهای دهه ۱۳۸۰ در سطح اول فوتبال ایران جا افتاد و در حالی که تصور می‌شد جانشین پاس تهران وارد لیگ برتر شده، ناگهان تیم زردپوش پایتخت برای همیشه از صحنه لیگ خلیج فارس حذف شد.
با این حال در ۷ سالی که نفت تهران در لیگ برتر حضور داشت، بازیکنان نسبتا زیادی به فوتبال ایران معرفی شدند که همین حالا نیز در تیمهای مدعی حضور دارند؛ از جمله آنها باید به علیرضا بیرانوند و مرتضی پورعلی‌گنجی اشاره کرد که در یک هفته اخیر از سوی پرسپولیس به عنوان نخستین خریدهای تابستانی مطرح شدند.
نکته جالب اینکه در لیگ سیزدهم و پس از اینکه گل‌محمدی به کارش در پرسپولیس خاتمه داد و راهی نفت تهران شد، این دو بازیکن در تیم زردپوش تهران شاگرد یحیی بودند.
در این تصویر جالب که پرسپولیس تحت هدایت علی دایی در دیداری دوستانه به مصاف نفت تهران رفته، پورعلی‌گنجی و بیرانوند حضور دارند و حالا با پیراهن پرسپولیس شاگرد گل‌محمدی خواهند بود. این در حالی است که از همین تیم کمال کامیابی‌نیا نیز به عنوان بازمانده اولین فهرست خرید یحیی در پرسپولیس حضور دارد.
وحید امیری بازیکنی است که در پایان این فصل به نفت تهران پیوست و سپس راه پرسپولیس را در پیش گرفت. هادی نوروزی کاپیتان فقید پرسپولیس هم در آن دوره به صورت قرضی شاگرد یحیی گل‌محمدی بود.
همچنین امید عالیشاه تنها بازیکنی است که همچنان در پرسپولیس باقی مانده است. او اولین فصل حضور را در لیگ سیزدهم تجربه کرد. پرسپولیس حالا با حضور پورعلی‌گنجی و بیرانوند قدرتمندتر از فصل گذشته پای به لیگ برتر خواهد گذاشت و یحیی امیدوار است با دو شاگرد سابق، ساختار دفاعی تیمش را ترمیم کند.
۲۵۷ ۲۵۱

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا