سیاسی

کیهان: عمده اصطکاک ایران و غرب، «ایدئولوژیک» نیست

کیهان: عمده اصطکاک ایران و غرب، «ایدئولوژیک» نیست

ما اگر همین الان بگوییم آماده‌ایم هرگونه نگرش ایدئولوژیک و آرمان‌گرایانه را کنار بگذاریم و همه هنجارهای نظام فعلی غرب را بپذیریم، مسئله ما با غرب حل نمی‌شود، چرا که همین الان عمده موارد اصطکاک میان ایران و غرب، ایدئولوژیک و آرمانی نبوده و از قضا عمده آنها با هنجارهای غرب هم تطابق دارد.

امروز با غرب چهار پرونده داغ داریم؛ فعالیت هسته‌ای، قدرت نظامی، نفوذ منطقه‌ای و حقوق بشر. ما در بالاترین سطح اعلام کرده‌ایم تولید سلاح‌های کشتار جمعی را حرام می‌دانیم. در تلاش ایران برای دست یافتن به قدرت نظامی هم هیچ هنجار بین‌المللی کنار گذاشته نشده است. در مورد نفوذ خارجی هم ایران روابط عادی خود را با کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دارد و در هیچ‌کدام از آنها غیرمتعارف عمل نکرده‌ است. در بحث حقوق بشر هم، جمهوری اسلامی با شهروندان خود و شهروندان کشورهای دیگر هنجارهای شناخته شده را مدنظر داشته و برخورد غیرمتعارفی انجام نداده است. در همین قضایای پاییز گذشته، جمهوری اسلامی به پلیس اجازه حمل سلاح نداد و خشونت‌های خیابانی که مورد حمایت همین دولت‌های مدعی غرب بود را با حداکثر سماحت و عطوفت مدیریت نمود.

بیشتر بخوانید:

هشدار معاون عملیات سپاه به «کوتوله‌های پارلمان اروپا» / «فریب» رژیم صهیونیستی را نخورید / جز این رژیم، با «همه دنیا»، اهل مذاکره هستیم

خبری در راه است؟ / توئیت «چراغ سبز» رئیسی به غرب درباره مذاکرات برجامی

هشدار «سخنگوی سپاه» به روسای جمهور فرانسه و آلمان بابت «ملاقات» با «عنصری مطرود به نام مسیح علی‌نژاد» و «یک فوتبالیست عصبانی‌مزاج»

اهدای «۱۰۰۰ متر زمین با ارزش» در ایران به «جوان ضارب سلمان رشدی»

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا