سمنان

کشف ۱۰ میلیارد چوب قاچاق

کشف ۱۰ میلیارد چوب قاچاق

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ، سرهنگ سید علی میر احمدی در تشریح این خبر گفت:طی اطلاعات به دست آمده از منابع و مخبرین و معتمدین محلی اشخاصی به صورت شبانه اقدام به جمع آوری و قطع درختچه های تاغ در سطح حوزه کویری شهرستان شاهرود می کردند که طی برآورد دقیق و رصد اطلاعاتی مشخص شد موضوع صحت داشته و پس از تحقیقات تکمیلی، مأموران با اخذ نیابت قضایی به شهرستان شاهرود مراجعه و با همکاری پلیس امنیت اقتصادی آن شهرستان در یک عملیات مشترک از یک انبار واقع در حومه شاهرود مقدار ۸ تن چوب تاغ قاچاق کشف و ضبط شد.

️میراحمدی با اشاره به اینکه در این عملیات سه دستگاه خودرو توقیف و پنج نفر دستگیر شدند افزود: طبق نظر کارشناسان ارزش این محموله چوب قاچاق ۱۰ میلیارد ریال می باشد.

️جانشین انتظامی استان گفت: چوب های قاچاق به اداره منابع طبیعی انتقال و مجرمان به همراه پرونده شان به مراجع قضایی تحویل شدند. ️سرهنگ میر احمدی در پایان خاطرنشان کرد: قطع و خرید و فروش درختچه تاغ از مصادیق مجرمانه تخریب منابع طبیعی است و برابر ماده ۴۲،۴۳و ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع و ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی،مجازات حبس برای مرتکبان پیش بینی شده است و از همه هموطنان درخواست میشود با حفظ این سرمایه های ملی،نقش و مسئولیت خود را در تولید امنیت ایفا کنند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا