سمنان

کتاب به عنوان یک کالای فرهنگی نقش موثری در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر دارد

کتاب به عنوان یک کالای فرهنگی نقش موثری در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر دارد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، کتابخانه‌های عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان با هدف توسعه همکاری‌های مشترک و بهره‌گیری از ظرفیت‌های تخصصی و تجارب طرفین با حضور مدیران و جمعی از کارشناسان دو دستگاه تفاهم همکاری امضا کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این نشست اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای ترویج فرهنگ ناب اسلامی، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان، ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی و ساماندهی فعالیت های دو دستگاه منقعد شده است.

محمد طاهریان افزود: تلاش می شود در قالب این تفاهم نامه برنامه های مشترک با رویکرد تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ترویج و نهادینه سازی فریضه امر به معروف و نهی از منکر در استان یا در سطح ملی برگزار شود.

وی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی فضای مناسبی برای رشد و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: اعتقاد ما در مجموعه کتابخانه های عمومی بر این است که کتاب به عنوان یک کالای فرهنگی نقش بسیار موثر و مفیدی در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر دارد به عبارتی دیگر اگر بخواهیم هر یک از معارف دینی به صورت غیر مستقیم و نامحسوس تبیین کنیم می توان از کتاب به عنوان موثرترین روش استفاده کرد.

در ادامه حجت الاسلام محسن انصاری‌نیا، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سمنان با بیان اینکه کتابخانه‌ها حوزه های معروف محور هستند، گفت: هر گونه فعالیت کتابخانه اعم از ارائه خدمات کتابخانه ای و برگزاری برنامه های فرهنگی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر مسئله کتاب و کتابخوانی، افزود: خوشبختانه در جامعه امروز با توجه به روند رو به رشد فضای مجازی، کتاب فیزیکی توانسته است جایگاه خود را در جامعه حفظ کند.

حجت الاسلام انصاری نیا ضمن ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم نامه با اداره کل کتابخانه‌های عمومی و تاکید بر لزوم آمادگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی تصریح کرد: فعالیتهای انجام شده در عرصه کتاب باید به گونه ای باشد که به بررسی راهکارهای موثر و مفید برای هدایت مردم به سمت و سوی امر به معروف و نهی از منکر و مسئله عفاف پرداخته شود. در واقع وظیفه اصلی کتابخانه های عمومی اثر بخشی این مسئله در جامعه است.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا