سمنان

کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در واحد های استان سمنان ایجاد شد

کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در واحد های استان سمنان ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، مسئولان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با حضور در دفتر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با مهدی منصوری دیدار و گفتگو کردند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، در این دیدار با بیان اینکه نسل امروز زیبائی‌های دوران دفاع مقدس را نمی شناسد، اظهار کرد: کسانی که دوران دفاع مقدس را درک کرده اند، زیبائی‌ها و هنرنمائی‌های جوانان آن دوران که نشأت گرفته از عشق الهی بود را نیز درک کرده اند، و نسل جوان امروز با ارزش‌ها و معارف دوران دفاع مقدس ناآشنا است و این موضوع مسئولیت ما را در نشر آثار و ارزشهای آن دوران بسیار سنگین می کند.

منصوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: دفاع مقدس را نباید به عنوان بازه تاریخی محسوب کرد بلکه باید آن را به عنوان یک فرهنگ زنده نگاه داشت و با عجین ساختن فرهنگ استقامت، ایثار و شجاعت در عملکرد و فعالیت روزانه، نسل امروز را با معارف و دستاوردهای دفاع مقدس آشنا کرد.

سرهنگ پاسدارمحمد حسن سلامی، مدیر کل اداره حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان با اشاره به شناخت و باور به ارزشهای دفاع مقدس در بین مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: دفاع مقدس گنجینه ای از معارف و شناخت مسائل اعتقادی و انقلابی برای جوانان است.

سرهنگ سلامی با تشکر از همکاری‌های دانشگاه آزاد اسلامی با مجموعه متبوعش افزود: ازدانشگاه آزاد اسلامی انتظار می رود در برگزاری نشست‌های تخصصی، تولید دستاوردهای علمی و پژوهشی شامل پایان نامه ها، رساله ها، مقالات و تألیف کتب در رابطه با دفاع مقدس نقش موثری را ایفا کند.

محمد حسن سلامی همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در انجام بازدیدهای علمی دانشجویان از پارک موزه دفاع مقدس، اجرای یادواره‌های شهداء، احداث یادمان شهدای گمنام در واحدهای دانشگاهی استان و برگزاری منظم و با کیفیت کلاس های درس آشنائی با مبانی دفاع مقدس و بهره مندی از اساتید معرفی شده توسط آن اداره را به منظور آشنائی بهتر دانشجویان با مفاهیم دفاع مقدس بسیار ارزشمند دانست و بر تداوم همکاری‌ها تأکید کرد.

مهدی سلطانی فر، معاون دانشجوئی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در گزارشی از برگزاری مراسم قرار عاشقی در روزهای دوشنبه در جوار گلزار شهدای گمنام آرمیده دردانشگاه، از اقدام برای چاپ کتاب هفت فصل عاشقی مشتمل بر خاطرات رزمندگان، ایثارگران و جانبازان شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان خبر داد.

سلطانی فرایجاد کتابخانه تخصصی دفاع مقدس به صورت مجزا از کتابخانه اصلی دانشگاه را از اقدامات دیگر دانشگاه آزاد اسلامی در سطح استان سمنان نام برد.

فرهاد ارسطو جانشین مدیر کل، و تعدادی از کارکنان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان در این دیدار محمد حسن سلامی را همراهی کردند.

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا