تهران

کاهش ۸۰ درصدی سرقت‌های خشن و زورگیر در شهرستان ری

سرهنگ دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ری با اشاره به استقرار ۳ ماهه ستاد فرماندهی انتظامی در این شهرستان اظهار کرد: در طول ۳ ماهه گذشته با اجرای طرح‌های عملیاتی، پیشگیرانه و ضربتی اقدامات شاخص و برجسته‌ای از سوی عوامل نیروی انتظامی اجرا شده است.

وی با اشاره به برخی طرح‌های مهم و اثرگذار گفت: ۴ مرحله طرح رعد، ۱۷ مرحله طرح پاکسازی مناطق آلوده، امنیت محله محور و پاکسازی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در شهرستان ری اجرا شده همچنین طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر و دستگیری اتباع غیرمجاز به‌طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: در پی اجرای این طرح‌ها تا به امروز ۱۲ درصد کاهش سرقت، ۱۴ درصد افزایش دستگیری‌ها و ۵۰ درصد افزایش کشفیات و دستگیری‌ها را در سطح شهرستان ری شاهد بودیم.

جلیلیان با اشاره به دیدارهای این فرماندهی با ائمه جمعه تصریح کرد: میز خدمت در محل‌ها برگزار و به مشکلات مردم رسیدگی شده است و در این راستا نیز با حضور در میان مردم و بازدیدهای میدانی در نقاط آلوده اقدامات انتظامی و طرح‌های عملیاتی و پیشگیرانه اجرا شد که رضایت مردم را در پی داشته است.

وی با اشاره به اقدامات ماه‌های اخیر تاکید کرد: به مجرمان و متهمانی که به طرق مختلف قصد اخلال در نظم، انضباط و امنیت را دارند هشدار می‌دهیم که با برخوردهای مجدانه‌ای که با هماهنگی مقامات قضایی انجام گرفته است٬ اجازه کوچک‌ترین بی‌نظمی را در شهرستان ری نخواهیم داد و به‌شدت با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری در ادامه بیان کرد: بر اساس پایش و رصد آمارها٬ سرقت‌های خشن و زورگیر در شهرستان ری ۸۰  درصد کاهش داشته که در این محدوده و به ‌تناسب سنوات گذشته بی‌نظیر است.

جلیلیان در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بر اساس داده‌های موجود٬ شهرستان ری ازنظر امنیت در مقایسه با تهران بزرگ از بهترین وضعیت برخوردار است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری و پلیس‌های تخصصی این مجموعه به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در شهرستان ری٬ ضمن خدا قوت به خبرنگاران این رسانه، عملکرد ۳ ماهه پس از استقرار فرماندهی انتظامی شهرستان ری در حوزه‌های مختلف را تشریح کردند.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا