چهارمحال و بختیاری

کاهش ذخیره خونی استان چهارمحال وبختیاری

کاهش ذخیره خونی استان چهارمحال وبختیاری

حسین هاشمی  با اشاره به شیوع سویه امیکرون در چهارمحال و بختیاری و کاهش چشمگیر اهدای خون، اظهار کرد: ذخیره خونی استان به پنج روز رسیده است.

وی با بیان اینکه زمان استاندارد ذخیره خونی هفت روز است، عنوان کرد: در صورت ادامه روند کاهشی اهدای خون در چهارمحال و بختیاری وضعیت بحرانی خواهد بود.

مدیر کل انتقال خون چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت برگزاری اجرای پویش «اهدای خون» در استان، ادامه داد: طی هفته آینده فراخوان اهدای خون در استان صادر خواهد شد.

هاشمی با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل در مراکز اهدای خون چهارمحال و بختیاری رعایت می‌شود، افزود: سه مرکز «شهرکرد» و «بروجن» از شنبه تا پنجشنبه و «فارسان» در روزهای زوج به صورت دائمی آماده دریافت خون از هم استانی‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه ۵۲ درصد اهداکنندگان خون در چهارمحال و بختیاری مستمر هستند، مطرح کرد: این افراد بیش از دو بار در طول سال خون اهدا می‌کنند.

مدیر کل انتقال خون چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت اهدای خون، گفت: مردان و زنان در طول سال به ترتیب چهار و سه مرتبه می‌توانند خون اهدا کنند.

هاشمی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری از لحاظ خون‌گیری و تأمین خون مورد نیاز تا کنون خودکفا بوده است، اظهار کرد: تمام گروه‌های خونی مورد نیاز بیمارستان‌ها و بیماران خاص توسط خود مردم استان تأمین می‌شود.

وی عنوان کرد: از مردم چهارمحال و بختیاری تقاضا می‌شود برای تأمین خون مورد نیاز بیماران به ویژه بیماران خاص و جلوگیری از رسیدن ذخیره خونی استان به وضعیت بحرانی اهدای خون را در برنامه خود قرار دهند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا