سمنان

کانون پرورش فکری در کنار آموزش و پرورش به عنوان یک بازوی کارآمد در فرآیند تعلیم و تربیت

کانون پرورش فکری در کنار آموزش و پرورش به عنوان یک بازوی کارآمد در فرآیند تعلیم و تربیت

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان؛ این جلسه که به ریاست دکتر خالقی و باحضور نبی اله خدابخشی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد، مسائل مبتلابه آموزش و پرورش مورد نقد و نظر قرار گرفت.

خدابخشی، مدیرکل کانون پرورش فکری با ابراز خرسندی از حضور در این نشست، گفت: توجه و باور به این قشر معصوم با بکارگیری تمام امکانات، یک امر ضروری و انکارناپذیر است و حضور کانون پرورش فکری در کنار آموزش و پرورش به‌عنوان یک بازوی مؤثر و کارآمد در مدار تعلیم و تربیت یک فرصت و غنیمت است.

وی افزود: جامعه هدف کانون، دانش‌آموزان هستند، بنابراین تعامل و هم‌افزایی دو دستگاه فرهنگ‌ساز، مکمل فرآیند پرورش و آموزش کارآمد است و باید بدان توجه ویژه کرد.

خدابخشی با بیان موانع و فرصت‌های پیش‌رو و تشریح برنامه‌های کانون و هم‌چنین وضعیت نیروی انسانی موجود گفت: طرح کانون‌مدرسه برای رفع بخشی از کمبودها، از ابتدای سال جاری اجرا می‌شود و امیدواریم این حرکت بتواند حضور ما را در مدارس و بالعکس بیش از گذشته پررنگ‌تر نموده و بخشی از انتظارات‌مان را برآورده نماید تا بتوانیم مؤثرتر به اهداف‌مان نزدیک شویم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان همچنین با تأکید بر همکاری و هم‌افزایی تمامی شرکای نهاد تعلیم و تربیت، افزود: انتظار می‌رود پیشنهاد تشکیل و شروع به‌کار شورای هماهنگی تعلیم و تربیت در استان با محوریت آموزش و پرورش هرچه زودتر کارش را آغاز نماید تا هماهنگی و توان‌افزایی مؤثر ایجاد و تقویت شود.

در این جلسه مدیران آموزش و پرورش شهرستان های سرخه، سمنان و مهدی شهر نیز گزارشی از فعالیت ها، اقدامات و مشکلات حوزه مدیریت خود را بیان کردند.

مریم آشور، مدیر سرخه؛ خواستار تکمیل مجتمع آموزشی بانک ملت با اعتبار ملی شد و تأکید داشت در تغییرات و جابه‌جایی‌ها، موضوع مقبولیت و تخصص مدنظر قرار گیرد.

مراد دوست محمدیان، مدیر مهدیشهر نیز از پیگیری زمین 40 هکتاری برای احداث اردوگاه دانش آموزی سخن گفت و خواستار افزایش اختیارات مدیران شهرستان و مدارس همراه با نظارت شد. وی همچنین درخواست داشت رشته های مدیریت واحد آموزشی در دانشگاه فرهنگیان و رشته دامپروری در هنرستان های مهدیشهر ایجاد شود. فرسودگی ساختمان اداری آموزش و پرورش مهدی شهر نیز از دیگر موارد گفتنی این مقام مسؤول بود.

علیرضا کرد، مدیر سمنان هم از نبود فضای خوابگاهی مناسب در مرکز استان برای میزبانی جشنواره ها، مسابقات و برنامه های کشوری و استانی سخن گفت. وی همچنین خواستار حمایت مسؤولان و دست اندرکاران از مراکز دارالقرآن شهرستان شد.

گفتنی است: این نشست قرار بود باحضور دکتر عباس گلرو، نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی برگزار شود که کسالت وی، مانع حضورش در این هم اندیشی گردید.

46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا