سمنان

کاشت بذربادام کوهی با مشارکت مردم در سطح ۲۰۰ هکتار از مراتع و ذخیره‌گاه‌های جنگلی شهرستان مهدیشهر

کاشت بذربادام کوهی با مشارکت مردم در سطح ۲۰۰ هکتار از مراتع و ذخیره‌گاه‌های جنگلی شهرستان مهدیشهر

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان این پویش در سطح ۲۰۰ هکتار در مرتع انزوک با بذرکاری گونه ذخیره گاهی بادامچه کوهی انجام شد که در آن فرماندار شهرستان مهدیشهر امام جمعه شهمیرزاد حاج اقارحیمی زاده جعفرمرادی حقیقی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان و جمعی از روحانیون، اعضای جمعیت هلال احمر، سازمان‌های مردم نهاد مشارکت داشتند.

هدف از اجرای این پویش غنی‌سازی جنگل‌ها و مراتع و حفظ ذخیره‌گاه‌ها و احیا و توسعه آنها است.

حیدر واحد مطلق رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر در حاشیه این برنامه، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از طرح‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و اداره کل اجرای پروژه‌های نهال‌کاری و بذرکاری با حضور مردم است چراکه تا مردم در یک طرح حضور نداشته باشند کارها موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

وی ادامه داد: این منطقه که برای اجرای طرح انتخاب شده است در حوزه آبخیز گلرودبار است که خاستگاه بادام کوهی است.

حیدر واحد مطلق افزود: به همین منظور در روز ۲۰ آذر روز جهانی کوهستان نیز ما همین عملیات را در پارک کوهستان (منطقه چندران) در سطح ۱۰۰ هکتار با کاشت بذر بادام کوهی خواهیم داشت. 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر خاطرنشان کرد: امیدواریم این طرح بتواند در منطقه توسعه پیدا کند زیرا هم برای تثبیت خاک موثر است و هم مردم منطقه می‌توانند از آن بهره‌برداری اقتصادی داشته باشند.

وی با اشاره به مرحله بعدی این طرح که با مشارکت سازمان مردم نهاد “نذر طبیعت ” انجام می‌شود، افزود: در مرحله بعدی قرار است در سطحی به وسعت ۲۰۰ هکتار نهال کاری و بذر کاری انجام شود که کارهای کارشناسی و تعیین عرصه با اداره منابع طبیعی و با کمک تشکل های مردم نهاد خواهد بود.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا