سمنان

چه خبر از قانون جهش تولید مسکن در سمنان؟

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، یکی از نیازهای اساسی هر فرد برای تشکیل خانواده، داشتن یک سرپناه است؛ اما این روزها با توجه به شرایط بد اقتصادی، بسیاری از جوانان برای تأمین منزل مسکونی و در نتیجه ازدواج دچار مشکل شده‌اند.

اما در این بین خبرهای خوبی هم به گوش می‌رسد و آن هم اجرای طرح جهش تولید مسکن است که جوانان را امیدوار کرده و منتظر هستند تا در موعد مقرر در این طرح ثبت‌نام کنند.

بنا بر گفته مسؤولان قرار است، طی روزهای آینده ثبت‌نام برای خانه‌های طرح جهش تولید و تأمین مسکن آغاز شود و مسؤولان در استان سمنان هم به دنبال اجرای این قانون در زمان‌بندی مشخص هستند.

قانون جهش تولید مسکن به‌سرعت وارد فاز اجرایی شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت: نیاز است تا با توجه به برنامه‌ای که در کشور در نظر گرفته شده، در روند شناسایی و تأمین زمین تسریع شده و هرچه سریع‌تر وارد فاز اجرایی قانون جهش تولید مسکن در استان شویم.

علیرضا شریفی‌نژاد گفت: جلسات کمیته تأمین زمین به‌صورت مستمر برگزار می‌شود تا برنامه کاری اجرایی قانون جهش تولید مسکن در استان همراه با زمان‌بندی مشخص توسط راه و شهرسازی‌های شرق و غرب استان به‌سرعت ارائه شود.

وی با بیان اینکه شناسایی موقعیت‌های زمین‌های موجود در این کمیته انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: لازم است تا به‌سرعت از انجام بررسی‌ها و شناسایی‌ها عبور کرده و وارد فاز اجرایی قانون جهش تولید مسکن در استان شویم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان ادامه داد: در انتخاب زمین‌ها، با یک دید کارشناسی و تخصصی، تأمین زمین صورت گیرد تا هرچه بهتر قانون جهش تولید مسکن همراه با رضایت مصرف‌کننده و حداقل هزینه ساخت، اجرایی شود.

شریفی‌نژاد عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود با رویکردی که نسبت به مسکن در استان سمنان وجود دارد، ۱۰۰ درصد سهمیه در نظر گرفته شده توسط متقاضیان نام‌نویسی و پیش‌ثبت‌نام شود.

رفع مشکلات کمبود زمین؛ در دستور کار

حسن ترکمانی، مدیرکل دفتر فنی استانداری سمنان نیز اظهار کرد: پیرو دستور استاندار سمنان در شورای مسکن استان در زمینه رفع مشکلات کمبود زمین طرح جهش تولید مسکن کشور در استان، جلسه‌ای برگزار شد.

وی ادامه داد: کمیته تأمین زمین شهرهای استان سمنان به ریاست معاونت عمرانی استانداری تشکیل و بررسی موارد در این جلسه انجام می‌گیرد و با همت و تلاش اعضای کمیته، مباحث مرتبط با کمبود زمین برطرف خواهد شد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری سمنان بیان کرد: بررسی بندهای قانون جهش تولید مسکن به‌منظور رفع موارد و مباحث موجود و اتخاذ تصمیمات لازم صورت می‌گیرد.

ترکمانی افزود: دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز برای ارائه خدمات ازجمله آب، برق و گاز برای زمین‌های تأمین شده به‌منظور اجرای قانون جهش تولید مسکن در جلسات حضور می‌یابند.

ساخت ۷۲۳۱ ​واحد مسکونی در استان سمنان

امیر دهقان، مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان نیز اظهار کرد: قانون جهش تولید مسکن به ما ابلاغ شده و اقدامات اولیه در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در قالب جهش تولید مسکن در استان سمنان، ساخت هفت هزار و ۲۳۱ واحد مسکونی در سال نخست برای کل استان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان ادامه داد: تعداد چهار هزار و ۷۷۴ واحد مسکونی سهمیه غرب استان سمنان در اجرای قانون جهش تولید مسکن است.

دهقان تصریح کرد: طی چهار سال، در قانون جهش تولید مسکن برای کل استان سمنان، احداث تعداد ۲۸ هزار و ۹۲۴ واحد در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۳۰۱ هکتار زمین برای سال نخست اجرای برنامه قانون جهش تولید مسکن در غرب استان سمنان موردنیاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان بیان کرد: طی چهار سال و برای اجرای ۲۸ هزار و ۹۲۴ واحد مسکونی در کل استان، ۱۱۵۷ هکتار زمین موردنیاز است.

ساخت ۲۴۵۶ واحد مسکونی شرق استان سمنان

امیر عمیدی، مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان (شاهرود) نیز اظهار کرد: سهمیه شرق استان در بحث قانون جهش تولید مسکن از سوی وزاتخانه ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: در سال نخست برنامه قانون جهش تولید مسکن در استان سمنان، ساخت دو هزار و ۴۵۶ واحد مسکونی برای شرق استان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با بیان اینکه برای اجرا و آغاز برنامه در سال نخست در شرق استان، ۵۸ هکتار زمین موردنیاز است،‌ خاطرنشان کرد: ۱۳۸ هکتار زمین الحاقی به شهر شاهرود برای اجرای طرح قانون جهش تولید مسکن در شهر شاهرود، موجود است.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا