اجتماعی

چرا شکارچیان به میانکاله حمله کردند؟/ می‌گویند ۲ سال است پروانه شکار نداده‌اند

چرا شکارچیان به میانکاله حمله کردند؟/ می‌گویند ۲ سال است پروانه شکار نداده‌اند

سرهنگ جمشید محبت‌خانی در رابطه با قرق‌شکنی شکارچیان و حمله به محیط‌بانان در میانکاله اظهار کرد: از حدود ۱۰ روز گذشته حدود ۱۰۰ نفر از شکارچیان منطقه طی ۳ مرحله با هماهنگی‌هایی که توسط لیدرها در فضای مجازی صورت گرفته بود, اقدام به قرق‌شکنی و هجوم به تالاب میانکاله کردند.

وی ادامه داد: در مرحله سوم این اقدام غیرقانونی شکارچیان جسارت را به اوج خود رسانده و به سمت محیط‌بانان تیراندازی کردند. در نتیجه این تیراندازی‌ها ۴ نفر از محیط‌بانان آسیب دیدند, به واسطه اینکه تیرهای شلیک شده ساچمه‌ای بودند, آسیب‌های وارده سطحی بوده است و محیط‌بانان حتی به اورژانس نیز احتیاج پیدا نکرده‌اند و خوشبختانه حال همه آن‌ها خوب است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در رابطه با پیگیری‌های قانونی و برخورد با شکارچیان متخلف گفت: با هماهنگی‌هایی که با نیروی انتظامی انجام داده‌ایم تعدادی از این افراد دستگیر شده‌اند و پرونده آن‌ها به مراجع قضائی ارجاع داده شده است. پیگیری سایر متخلفان و به ویژه لیدرهایی که شروع کننده این اقدامات بوده‌اند نیز ادامه خواهد داشت. به افرادی که تحت تاثیر فراخوان‌های غیرقانونی لیدرهای شکار قرار می‌گیرند نیز هشدار می‌دهم تا از این پس از انجام هرگونه اقدام غیرقانونی پرهیز کنند.

محبت‌خانی تصریح کرد: همه نهادهای مسئول از جمله شورای تأمین بندر ترکمن, ریاست پناهگاه حیات وحش میانکاله و مقامات قضائی نیز به این موضوع ورود کرده‌اند تا با پیش‌بینی تدابیر لازم از وقوع مجدد چنین اقداماتی جلوگیری شود. روز یکشنبه نیز شورای تأمین گلستان برای شناسایی باقی متخلفان و هماهنگی قضائی برای برخورد با آن‌ها  تشکیل جلسه خواهد داد.

وی افزود: صبح یکشنبه  شخصاً در محل حضور پیدا خواهم کرد تا شرایط منطقه را رصد کنم و جزئیات حادثه را از نزدیک دنبال کنم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه بهانه این افراد برای قرق‌شکنی عدم صدور پرونده شکار در ۲ سال گذشته بوده است گفت: در کشور ما بستر مطالبه‌گری به صورت قانونی برای همه اقشار فراهم است و این افراد اگر ادعایی دارند باید به صورت رسمی و از بسترهای قانونی مطالبات خود را مطرح کنند تا پاسخ‌ صحیحی از طرف نهادهای مسئول دریافت کنند. مطالبه‌گری‌های غیرقانونی فقط دردسر در پی خواهند داشت و بدون نتیجه خواهد ماند.

بیشتر بخوانید:

جزئیات حمله عجیب ۱۵۰ شکارچی غیرمجاز صورت بسته به پرندگان میانکاله

حمله‌کنندگان نقابدار به محیط‌بانان دستگیر شدند

۴۷۲۳۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا