سیاسی

چرا برای این جماعت، «حجاب» مقدم بر «معیشت و مردم » می‌شود؟

چرا برای این جماعت، «حجاب» مقدم بر «معیشت و مردم » می‌شود؟

سخت است باور اینکه در شرایط امروز ایران باور کنیم عده ای از زنان، جلوی مجلس جمع شده و در میان این همه مطالبات مردمی خواستار توجه به حفظ حجاب در جامعه شدند. از آن تجمعات که به نام خودجوش باید باورشوند. شاید بگویید خب آن ها هم حق دارند برای خواسته‌شان تجمع کنند اما پرسش اینجاست که چه زمانی چنین حقی را برای طرف مقابل قائل بوده‌اند؟
از سویی دیگر انتخاب چنین زمانی برای برگزاری چنین تجمعی مورد سوال است. خیلی‌ها از خود می پرسیم آیا چیز دیگری در این مملکت نبود که برای این جماعت آزاردهنده باشد و صدای این قشر را در آورد که به خاطرش به خیابان‌ها بیایند و تجمعاتی اینچنینی شکل دهند.
زنانی که اخیرا برای تجمع حجاب مقابل مجلس رفته اند در واقعیت چشم به روی خیلی چیزها بسته اند، چشم به روی خیلی حقایقی که این روزها باید دید و اما آنها و امثال آنها نمی بینند، یعنی نمی خواهند که ببینند. به راستی اینان چه کسانی هستند که در روزگار ما دغدغه معیشت ندارند، مشکلات اقتصادی کمرشان را خرد نکرده، گرانی و وضعیت ناپایدار قیمت ارز را به هیچ می پندارند، وقایع تلخ این چند ماهه را از زاویه ای که برای خود مناسب می بینند، تعبیر می کنند، غم ها و دردهای اجتماعی برایشان محلی از اعراب ندارد و تمام فکرو ذکرشان شده تارمویی که بیرون است.
اما این که باور کنیم حقایق این روزهای مملکت از دید این عده ناخواسته مغفول واقع می شود و به جایش مسئله حجاب می شود همه چیز، نه قابل باور است و نه واقعی، چرا که این نقصان ها در کشور را نه می توان و نه می شود ندید پس چه طور می شود که چیزهای دیگر مانند حجاب در اولویت قرار می گیرد؟ وقتی روی پلاکاردی از سوی ارزشی ها نوشته می شود که اگر دلار ۴۴ میلیون هم بشود بازهم در طریقه رفتاری این گروه تفاوتی رخ نخواهد داد بدین معناست که این جماعت کاری به حال و روز مردم ندارند. آنها برایشان نه اقتصاد مهم است نه معیشت نه آزادی های اجتماعی و رفاهی و از قرار این مصائب به سراغ آنها نیامده و یا نمی‌اید. برای این جماعت تنها ایدئولوژی ها مهمند و نه خواست ملت.

بیشتر بخوانید:

«تجمع اعتراضی خودجوش» علیه بی‌حجابی مقابل مجلس / وضعیت،دیگر، «غیرقابل قبول» شده/ آقاتهرانی: در حال «چیدن برنامه هایی» هستیم + عکس

حاشیه‌های تجمع زنان محجبه مقابل مجلس / از اعتراض یک «روحانی» تا مداخله «نیروهای امنیتی»

«قابل توجه دولتمردان» / توییت «معنادار» عضو دفتر نشر آثار رهبر انقلاب

«تذکر» نماینده اصولگرای مجلس: وضعیت بازار و مردم خوب نیست / حتی «بچه‌های مذهبی و انقلابی»، از این وضعیت، «خسته» شده‌اند

«بهارستان»، میخکوب شد / انتقادهای شدید و بی‌پرده نماینده ارومیه: آقای رئیسی! نگران یک وعده غذای مردم هستیم

انتقاد شدید «تسنیم» از «ثبت رکوردهای عجیب و تاریخی در سکوت مسئولان» / «جنگ اعصاب» دلار با روان مردم و بازار / آقای رئیس جمهور، «توضیح و راهکار» بدهید

صدیقی: اوضاع «آرام‌تر» شده، باید «کشف حجاب» را کنترل کرد / چادر و عمامه نماد اسلام و دعوت به دینداری است

آیت‌الله صدیقی: «در خلوت اشک بریزید» و مشکلات کشور را با «دعا» حل کنید / کشور درگیر «جنگ اقتصادی» است

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا