اخبار بورس

پیش‌بینی قیمت دلار هفته اول بهمن/ دلار می‌ریزد؟

پیش‌بینی قیمت دلار هفته اول بهمن/ دلار می‌ریزد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد در پایان معاملات یک بهمن ماه برابر با ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. در صرافی ملی نیز قیمت دلار ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان ثبت شد.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: دلار به هسته حمایتی یعنی محدوده ۲۷ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه می‌دهد: به نظر می‌رسد کاهش فاصله بین نرخ دلار نیمایی و بازار آزاد از اثرات اخبار وین است.

به گفته نصیرزاده قیمت دلار در هفته آینده در محدوده ۲۷ هزار و ۴۵۰ تومان الی ۲۸ هزار تومان نوسان می‌کند. انتظار یک بازار نوسانی رو‌به بالا داریم.

این کارشناس بازارهای مالی توضیح می‌دهد: قیمت دلار تا پایین سال کاهش پیدا نمی‌کند. چراکه تقاضا در بازار افزایش یافته است.

وی در نهایت می‌گوید: اگر خبر جدی و جدیدی از مذاکرات مخابره شود آن زمان می‌توان پیش‌بینی جدیدی برای قیمت دلار داشت.

توافق انجام می‌شود؟

روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی نوشت: آمریکا در پاسخ به درخواست ایران برای ارائه ضمانت درباره عدم تکرار خروج از برجام ارائه راهکارهایی جهت اطمینان‌بخشی به ایران را بررسی می‌کند.

ایده‌هایی که واشنگتن در حال بررسی آن‌ها است مواردی مانند ارائه ضمانت‌نامه از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به فهرستی از بانک‌ها و شرکت‌های بین‌المللی را شامل می‌شود.

این روزنامه در ادامه مطلب خود آورده است: در خصوص اینکه چنانچه یک دولت جدید آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را احیا کند چگونه می‌توان در میان فعالان اقتصادی برای مبادله با ایران اطمینان ایجاد کرد، طرح‌هایی روی میز قرار دارد.

تحلیلگران بازار ارز با مثبت خواندن سیگنال‌های موجود معتقدند کاهش قیمت صورت گرفته در نتیجه تاثیر این اخبار بر بازار ارز دیروز بوده است.

از سوی دیگر به دلیل نبود نشانه‌هایی از قطعیت حصول توافق در این مطلب تاثیر ایجاد شده در روند بازار تثبیت نشده و با حمایت معامله‌گران از هسته سخت، نرخ ارز به سطح روز‌های پیشین خود بازگشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا