سیاسی

پیشنهاد حضور ارتش در شهر برای برخورد با بی‌حجابی!

پیشنهاد حضور ارتش در شهر برای برخورد با بی‌حجابی!

سید محمد آقامیری در یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود با اشاره به موضوع حجاب به عنوان چالشی در مباحث فرهنگی و اجتماعی، اظهار کرد: پس از آغاز هجمه جدیدی از دشمن به عنوان جنگ شناختی و ترکیبی، آنها با استفاده از دلقک‌های خودفروخته داخلی و خارجی و هنرمندنماها به دنبال آسیب به جوانان هستند.
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد تغییر فضای عفاف و حجاب در کشور است، یادآور شد: در چند ماه اخیر شاهد ناهنجاری در موضوع حجاب در تهران و دیگر شهرها هستیم.
وی با بیان اینکه علاوه بر انحرافات ایجاد شده، این اتفاقات وسیله ای در دست مزدوران برای راه انداختن جنجال علیه اسلام است، تصریح کرد: بدون شک پدیده برهنگی پدیده عصر ماست و دیر یا زود به عنوان یک بیماری شناخته خواهد شد.
آقامیری با تأکید بر اینکه بخشی از امر به معروف و نهی از منکر بر عهده حاکمیت است، یادآور شد: اگر این بخش توسط مردم عامه انجام شود باعث هرج و مرج خواهد شد؛ متأسفانه برخی با روشنفکر بازی به دنبال هنجارشکنی هستند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: چرا روزهایی که کرونا روزانه جان چندین نفر را می گرفت کسی پلیس را به دخالت در مبحث سلامت متهم نکرد؟ نیروهای مردمی و جهادی، رسانه ها و نیروهای ارتش و بسیج در کرونا پای کار بودند. حالا چرا از این ظرفیت برای مقابله با فحشا و بی حجابی استفاده نمی شود؟وی با بیان اینکه برخی مسئولین ساده اندیش خیال می کنند باید با هنجارشکنان بی حجاب مماشات کرد که این خود یک متد براندازی است، یادآور شد: اینکه کسانی فکر می کنند با گل دادن به زنان بی حجاب، کاری از پیش می برند خیالی بیش نیست.
آقامیری تأکید کرد: اگر به موضوع حجاب به شکلی عمیق تر بپردازیم در مرحله اول مرتبط با مسائل فرهنگی و اجتماعی و دشمن خارجی نیست بلکه حجاب در گرو سیاست و گروه های لیبرال است که اجازه پرداختن صحیح به موضوع عفاف و حجاب را نمی دهند و به وسیله ای برای کسب جایگاه تبدیل شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در چند ماه اخیر عکس ها و فیلم هایی از حضور افراد بی حجاب و هرزه گر در شهر برای اعضای شورا ارسال شده است، تصریح کرد: ما در برابر امام راحل و خون شهدا مسئولیم و شاید در آزمون تاریخی و الهی قرار گرفته ایم.
وی تاکید کرد: ضروری است برنامه شهرداری برای مقابله با هنجارشکنان اجتماعی ارائه شود.
همچنین مهدی اقراریان، رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه چیزی که در تهران به عنوان ام القرای جهان اسلام می‌بینیم به دلیل سیاست های غلط فرهنگی در ادوار گذشته تا به امروز، فاصله زیاد با نقطه آرمانی دارد، اظهار کرد: ما امروز پیامدهای آسیب های فرهنگی را می بینیم.
رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه اذان سرود توحید است، یادآور شد: در شهری که صدای اذان شنیده نمی شود، تعجبی نیست که جوانان امروز با وضعیت بسیار ناراحت کننده در شهر قدم می زنند؛ چرا فلش را به سمت خود بازنمی گردانیم.
وی ضمن تقدیر از صدا و سیما برای ساخت برنامه «کلمه»، تصریح کرد: توصیه ما این است که مباحثی که از سوی حجت الاسلام پناهیان در مورد فرهنگ مطرح می شود، بشنویم که این مباحث راهگشا خواهد بود.
اقراریان با بیان اینکه ما با جامعه توحیدی فاصله جدی داریم، گفت: قرار بود انقلاب اسلامی ما را به جامعه توحیدی برساند اما کالبد این شهر ما را به این شرایط نمی رساند؛ جهت توسعه تهرانی که زمانی علمای برجسته ای داشته و حوزه علمیه آن آوازه بلندی داشته و قبله آن شهر ری است؛ به سمت شمال شهر و جبهه سرمایه داری است.
وی با تأکید بر اینکه مرکز تهران منطقه ۱۲ نیست بلکه منطقه ۲۰ است، خاطرنشان کرد: باید در اولین جلسه سال ۱۴۰۲ بگوییم که بدانند کسانی گفتند که با جامعه توحیدی فاصله داریم؛ تک صداهایی باید در جامعه شنیده شود تا این جامعه بیدار شود که اگر اینگونه نباشد مشکلات دوچندان خواهد شد. امیدواریم در سال ۱۴۰۲ حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری این دغدغه ها را مورد توجه جدی قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

واکنش یک حقوقدان به اطلاعیه حجاب در دانشگاه‌ها/ «دانشگاه هیچ حقی دراین‌باره ندارد؛ اگر چنین اتفاقی بیفتد تخلف است»

۲۷۱ ۳۵

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا