سیاسی

پیام تبریک «پاشینیان» به رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور ایران

پیام تبریک «پاشینیان» به رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور ایران

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان در پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را به آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.
به گزارش «رادیو ارمنستان» در پیام پاشینیان خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران آمده است:«فرا رسیدن عید سعید فطر را که نماد پایان تهذیب نفس و روزه داری است به شما و ملت دوست جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گویم. دولت و مردم ارمنستان برای روابط گرم ارمنستان و ایران با قدمت هزاران ساله ارزش زیادی قائل هستند. آینده به نفع مردم و ثبات منطقه است.»
در بخشی از پیام نخست وزیر ارمنستان به آیت الله رئیسی نیز آمده است،عید سعید فطر را به شما صمیمانه تبریک می‌گویم. صمیمانه امیدوارم که به دلیل اراده سیاسی و مشارکت پایدار شاهد گسترش همکاری‌های دو کشور در راستای رفاه مردم ارمنستان، ایران و امنیت منطقه باشیم .با استفاده از این فرصت، موفقیت‌های جدید و صلح پایدار را برای ملت ایران آرزومندم.»
اخیرا نیز رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با پاشینیان با تاکید برحمایت از تمامیت ارضی و حق حاکمیت همه کشورها گفت: «حفظ ژئوپلتیک منطقه از جمله مرزهای بین المللی، احترام به حاکمیت ملی کشورها و تقویت زیرساخت‌های ارتباطاتی بین منطقه‌ای مورد تاکید و توجه جمهوری اسلامی ایران به عنوان سیاست‌های اصولی است.»
رئیسی با ابراز حمایت کشورمان از گسترش همکاری‌های دو و چندجانبه در حوزه‌های انرژی و حمل و نقل، خاطرنشان کرد: «این همکاری‌ها موجب تقویت صلح و ثبات و رونق اقتصادی و تجاری در منطقه می‌شود»

بیشتر بخوانید:

دعوت رئیسی از پادشاه عربستان

«دعوت» رئیسی از رئیس شورای عالی سیاسی یمن برای «سفر به ایران»

رئیسی به «السیسی» هم «پیام» داد

انتقاد شدید خطیب جمعه اردبیل از «خیانت صریح آذربایجان» / اسرائیل می‌گوید باکو پذیرفته برای «بمباران ایران» به ما فرودگاه بدهد

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا