سیاسی

«پولی نداریم، ناگزیریم» / دفاع گویای رئیس دفتر پایش تعهدات دولت از «مولدسازی»

«پولی نداریم، ناگزیریم» / دفاع گویای رئیس دفتر پایش تعهدات دولت از «مولدسازی»

بخش‌های مهم گفت‌وگوی مژگان خانلو، رئیس دفتر پایش تعهدات دولت را بخوانید:

زمان آقای دژپسند میزان اموال دولت ۸ هزار هزار میلیارد تومان اعلام می‌شد. بعد ناگهان تبدیل شد به ۱۶ هزار هزار میلیارد تومان. امروز هم با توجه به اینکه چه چیز را اموال دولت در نظر بگیرید، این رقم ممکن است متفاوت شود.

ممکن است ساحل دریا را هم بخواهید بفروشید یا انفال را هم جزو اموال دولت در نظر بگیرید و بفروشید یا شاید فقط املاک دستگاه‌ها را در لیست اموال بیاورید. بنابراین بسته به اینکه چه چیزی اموال است، درآمد حاصل از آن متفاوت خواهد بود.

مولدسازی یکی از منابع بودجه عمومی است. در بودجه‌های سنواتی نیز سالانه حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان منابع از محل مولدسازی پیش‌بینی شده بود و صرف امور جاری می‌شد. در واقع فروش اموال مازاد در کنار نفت، یکی از منابع واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای به حساب می‌آید.

در لایحه اولیه که قرار بود درآمد حاصل از مولدسازی صرفا به پروژه‌های عمرانی اختصاص یابد، مخصوص زمانی است که شما مشکلی در بودجه هزینه‌ای نداشته باشید؛ اگر بنا بر این باشد که نفت را هم فقط باید صرف پروژه‌های عمرانی کرد. طبق اصول مگر نفت را باید بفروشیم و بخوریم؟ اما وقتی پولی نداریم ناگزیریم.

بیشتر بخوانید:

واگذاری «۱۱۰ هزار میلیارد تومان» اموال دولتی؛ مصوبه‌ای با «میزان بالای محرمانگی» در تصویب و اجرا / سران قوا سخنان خود درباره «شفافیت» را به یاد دارند؟

انتقاد توکلی از مصوبه مولدسازی«سران سه‌قوه»: یاد «رفتار مستبدانه» سال‌های اول مشروطه نمی‌افتید؟/ مصونیت قضایی اعضا» چه تفاوتی با «کاپیتولاسیون» دارد؟

روایت یک «مناظره ناتمام» / نماینده مجلس: از همین الان، همه کاسه کوزه‌های مولدسازی را سر «رهبری» می‌شکنند / بنا نبود، مولدسازی به اطلاع مردم برسد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی به نماینده مجلس: اگر مخالف «مولدسازی» هستید، باید با «رهبری» مناظره کنید!

نماینده مجلس: مصوبه مولدسازی، «فاجعه» و «کاپیتولاسیون داخلی» است / به والله، اگر مجلس، ذره ای «انقلابی» بود باید امروز صحن را اعتراضی،«ترک» می‌کردند

توئیت عجیب و جنجالی رئیس سازمان خصوصی‌سازی: «پهلوی‌ها و سازمان تبلیغات اسلامی» برای زمین زدن مولدسازی در «یک جبهه »، صف‌آرایی می‌کنند

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا