کرمان

پورابراهیمی: تا کی باید شاهد تلفات جاده‌ای در مسیر پر تردد کرمان-راور-دیهوک باشیم

پورابراهیمی: تا کی باید شاهد تلفات جاده‌ای در مسیر پر تردد کرمان-راور-دیهوک باشیم

به گزارش خبرگزاری recive؛ محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در آئین عملیات اجرایی بازسازی و بهسازی محور ترانزیتی شهداد – نهبندان با حضور معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه برنامه ساخت قطعه سه و چهار محور شهداد-نهبندان امروز مشخص شود، گفت: اولویت ما احداث جاده راور-دیهوک به سمت خراسان است.
پورابراهیمی می‌گوید: وضعیت جاده کرمان – راور – دیهوک نگران کننده‌ است و همین هفته گذشته در حادثه برخورد تریلی با خودرو سورای پنج سرنشین در این محور کشته شدند؛ این وضعیت هر هفته تکرار می‌شود لذا درخواست داریم اجرای این پروژه در اولویت قرار گیرد، تا کی باید شاهد تلفات این مسیر پر تردد باشیم.
او با بیان اینکه محور شهداد-نهبندان از نظر امنیتی، اجتماعی و اقتصادی بسیار مهم است، گفت: رابطه بسیار نزدیک دیرینه فرهنگی و اجتماعی بین ۲ منطقه وجود داشته و اقتصاد گردشگری کویر لوت فعالیت های عمرانی این منطقه را مهم کرده لذا درخواست داریم برنامه زمان بندی قطعه سه و چهار این پروژه اعلام شود.
به گفته نماینده مردم کرمان و راور در مجلس؛ ۱۰۴ کیلومتر از این محور در محدوده استان کرمان قرار دارد لذا درخواست می شود نقاط حادثه خیز این محور احصا شود و ما در حوزه اعتبارات در کنار مسئولان قرار داریم.
پورابراهیمی می‌گوید: آمادگی داریم در الگوهای اقتصادی بازسازی ناوگان فرسوده کشور همکاری کنیم و سالانه میلیون ها لیتر به واسطه فرسودگی از دست می دهیم که حتی اگر ۱۰ درصد از آن را صرفه جویی می‌کردیم، می توانستیم بخش قابل توجهی از ناوگانمان را نوسازی کنیم.
او در ادامه گفت: سال گذشته به واسطه قطعی برق یک واحد تولیدی استان کرمان پنج هزار میلیارد تومان ضرر کردیم که خود هزینه ساخت یک نیروگاه است.
پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از معاون وزیر درخواست کرد قطعه سه و چهارم محور شهداد – نهبندان را در دستور کار قرار دهند و در برنامه زمان‌بندی این قطعه را نیز اعلام کنند.
۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا