سیاسی

پهپاد عجیب ساخت ترکیه و انگلیس مسلح به موشک چند منظوره/ عکس

پهپاد عجیب ساخت ترکیه و انگلیس مسلح به موشک چند منظوره/ عکس

از زمانی که مشخص شد که یک پهپاد شناسایی می تواند به بمب یا موشک مسلح شود، وسایل نقلیه هوایی رزمی بدون سرنشین (UCAV) به بخشی استاندارد از نیروهای هوایی بسیاری از کشورها تبدیل شده‌اند. با این حال، اتصال یک سلاح به بال یا چسباندن سرجنگی در یک پهپاد انتحاری هنوز در ابتدای راه قرار دارد. شرکت Flyby Technology مستقر در بریتانیا با همکاری شرکای ترکیه‌ای FlyBVLOS Technology و Maxwell Innovations در حال توسعه پرنده بدون سرنشین «جکال» است که هدف آن کشورهایی است که توانایی استفاده هلیکوپترهای تهاجمی میدانی یا هواپیماهای جنگنده سبک را ندارند. این پهپاد با توانایی برخاستن و فرود عمودی، نیازی به باند یا جاده‌های آسیب‌پذیر ندارد و می‌تواند ماموریت‌های هوایی در میدان جنگ، از جمله پشتیبانی هوایی نزدیک، ضد هلیکوپتر و ماموریت‌های ضد زره را انجام دهد.
برای آزمایش اخیر، «جکال» به ماژولار Thales LMM، معروف به Martlet توسط نیروی دریایی برتیانیا، مسلح شد که برای درگیری های دریایی، هوا به سطح، سطح به سطح و سطح به هوا طراحی شده است. این آزمایش نه تنها شامل شلیک دو موشک پیشرفته بود، بلکه هدف اصلی ازساخت پهپاد «جکال» نشان دادن طراحی plug-and-play (اتصال و اجرا) بود. این شیوه ساخت سریع به منظور جلوگیری از فرسودگی کوتاه مدت انجام می‌گیرد.

با توجه به زمان بسیار کوتاهی که تیم در ارائه آزمایش اولیه صرف کرد، واضح است که Flyby با مشارکت و حمایت «تالس» می تواند آینده هیجان انگیزی در این بخش داشته باشد.
۵۸۵۸

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا