اجتماعی

پزشکان ایرانی زیاد دارو تجویز می‌کنند

پزشکان ایرانی زیاد دارو تجویز می‌کنند

یونس پناهی در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، اظهار کرد: در فرهنگ ما هر چه دارو بیشتر نوشته شود در انظار مردم پزشک حاذق‌تر است که این فرهنگِ اشتباه باید اصلاح شود.

وی افزود: ایران از نظر مرجعیت علمی و ارجاع جایگاه قابل توجهی دارد و در تولید دانش جایگاه نخست را در منطقه و رتبه شانزدهم را در جهان به خود اختصاص داده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به شیوع ویروس کرونا اضافه کرد: این بیماری و مشکلات ناشی از آن نشان داد که کشورهای مختلف باید در حوزه سلامت با یکدیگر همکاری داشته باشند و در این زمینه لازم است شبکه‌ های تحقیقاتی با کشورهای مختلف ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در دوران همه‌گیری کرونا آمار فوتی‌های ناشی از این بیماری در کشور به ۷۰۰ مورد در روز رسید، بیان داشت: با توسعه تحقیقات بود که دانشمندان ما موفق به تولید واکسن شدند.

پناهی گفت: یکی دیگر از دغدغه‌های ما بحث جوانی جمعیت و خانواده است که در این خصوص قرارگاه خانواده و جوانی جمعیت به ریاست وزیر بهداشت تشکیل و مسئولیت‌ ها تفویض شده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: فرهنگ فرزند کمتر زندگی بهتر ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد و همه دستگاه‌ها در از بین بردن این فرهنگ غلط موظف هستند.

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره آلرژی/ تجویز خودسرانه این داروهای گیاهی ممنوع

برای اولین بار در تاریخ؛ درمان همه بیماران سرطانی با یک دارو

۴۷۲۳۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا