سمنان

پرداخت بیش از ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در استان سمنان

پرداخت بیش از ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ، علی تشنه دل با اعلام این خبر گفت: در راستای رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲۸ طرح مشاغل خانگی در استان به ارزش بیش از ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی زمینه اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر را فراهم کرده است افزود: در این مدت همچنین ۲۷۷ طرح مشاغل خانگی در استان سمنان جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به بانکهای عامل استان معرفی شده اند.

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان افزود: از ابتدای سال تا کنون ۶۲۰ متقاضی در سامانه مشاغل خانگی استان جهت دریافت مجوز مشاغل خانگی و تسهیلات ثبت نام کرده اند و برای آنها مجوز صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد: مجوزهای مشاغل خانگی مربوط به اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان در ۳ گروه فرش و دستباف ، صنایع نساجی و پوشاک و سراجی و گروه صنعت و خدمات صادر و قالی بافی ، گبه بافی ، حسابداری ، خیاطی ، عروسک دوزی ، سوزن دوزی ، نازک دوزی ، کیف دوزی، تولیدات چرم دست دوز، پرده دوزی ، تعمیرکار تلفن همراه و سیستم های نظارتی و تصویری ، ساخت جعبه های فانتزی ، ملحفه دوزی رشته های شغلی مورد تقاضا در استان سمنان هستند.

علی تشنه دل اظهار داشت: هدف از اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی استفاده از ظرفیت های فراوان مشاغل خانگی از جمله پایین بودن هزینه، انعطاف پذیری و جلوگیری از هدررفت منابع است و افزایش سهم مشاغل خانگی در اقتصاد مناطق، حضور کسب و کارهای خانگی در عرصه ملی، اتصال به بازارهای هدف و توانمندی متقاضیان از مهم ترین دستاوردهای این طرح است.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا