سمنان

پذیرش مقاله کارشناس شرکت برق سمنان در مجله تخصصی بین المللی

پذیرش مقاله کارشناس شرکت برق سمنان در مجله تخصصی بین المللی

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،این مقاله با عنوان «Consolidated Optimization Method based on GASA-SVM for Predicting Protein-Protein Interactions from Protein Sequences» توسط مهندس سعیده محمودیان کارشناس امنیت شبکه دفتر فناوری اطلاعات معاونت برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای سمنان تالیف شد.

مهندس محمودیان گفت: بیشتر فعالیت‌های سلول از طریق برهمکنش بین پروتئین‌ها (PPI) صورت می‌گیرد. اطلاعات PPIها به بهبود دانش ما در مورد عملکرد سلول، عملکرد پروتئین، عملکرد ژن، مسیر سیگنالینگ و یافتن پروتئین‌های بیماری کمک می‌کند.

وی هدف از ارائه این مقاله را پیش‌بینی و شناسایی برهمکنش پروتئین-پروتئین (PPI) با دقت بالا و در زمان قابل قبول با استفاده از رویکرد یادگیری ماشین عنوان کرد و افزود: در این مقاله یک روش توسعه یافته مبتنی بر الگوریتم ماشین بردار پشتیبان (SVM) بهبود داده شده توسط ترکیب الگوریتم‌های بهینه‌سازی-الگوریتم ژنتیک با الگوریتم شبیه سازی التهابی (GASA)- برای پیش‌بینی PPI ها تنها با استفاده از داده توالی‌های اولیه پروتئین‌ها معرفی شده است.

وی افزود: نتایج بدست آمده از این مقاله جهت تایید کارایی روش پیشنهادی، بر روی مجموعه‌داده‌های KUPS و S. Cerevisiae، تست و ارائه گردیده است. نتایج نشان می‌دهد در مقایسه با سایر روش‌های پیش‌بینی برهمکنش‌های پروتئین-پروتئین به کار گرفته شده، چارچوب محاسباتی پیشنهادی ما عملکرد بسیار رقابتی و امیدوار کننده‌ای را ارائه می‌دهد.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا