اخبار استانها

پتروشیمی بندرامام و کار بزرگ دیگری در حوزه داخلی سازی

پتروشیمی بندرامام و کار بزرگ دیگری در حوزه داخلی سازی

به گزارش خبرگزاری recive به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بندرامام ، بسیاری از تجهیزات حساس فرآیندی هستند که امکان از سرویس خارج کردن آنها در زمان تولید وجود ندارد و در صورت بروز هرگونه مشکل برای هر یک از این قطعات، با توجه به نبود نقشه ساخت نیاز است که نمونه ی قطعه برای انجام ساخت در اختیار شرکت های سازنده قرار گیرد و یا قطعات بسیار ساده از خارج از کشور تهیه گردند که علاوه بر صرف هزینه های بالا ، زمان بسیار زیادی را نیز جهت تامین به خود اختصاص می دهد.

بر اساس این گزارش، پتروشیمی بندرامام در بخش خدمات فنی کالا و ساخت خود، از ابتدای سال ۱۴۰۰ تجهیزات مهمی که قطعات آنها فاقد نقشه بودند را با استفاده از فرصت ایجاد شده در تعمیرات اساسی در واحدهای عملیاتی شناسایی کرد و به محض از سرویس خارج شدن هر یک از آنها در واحدهای عملیاتی، به وسیله‌ی دستگاه ۳D scanner پیشرفته و توسط شرکت‌های توانمند دانش بنیان نقشه ی ساخت قطعات این دستگاه ها را تهیه نمود که تا کنون این کار برای بیش از ششصد قطعه که فاقد نقشه ی ساخت بودند به مرحله اجرا رسیده است.

می توان افزود علاوه بر تهیه نقشه های ساخت قطعات یاد شده، متریال هر یک از این قطعات نیز توسط دستگاه XRF و با حضور کارشناسان داخلی و حرفه ای مشخص شده و در نقشه های ساخت لحاظ گردیده است.

در همین راستا دیگر نیازی به قطع فرآیند تولید نیست و پیش از آنکه این تجهیزات از سرویس خارج شوند امکان ساخت قطعات آنها مهیا خواهد بود که این امر علاوه بر شتاب بخشی به روند داخلی سازی قطعات در رفع موانع و پایداری تولید تاثیرات چشمگیری خواهد داشت.

گفتنی است پتروشیمی بندرامام با عملکردی کم نظیر در حوزه داخلی سازی و مشارکت با شرکت های دانش بنیان تا کنون بسیاری از کاتالیست ها ، مواد شیمیایی ، تجهیزات و قطعات صنعتی خود را داخلی سازی نموده است.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا