سمنان

پایش مشترک مصارف گاز و برق ساختمانهای اداری استان سمنان

پایش مشترک مصارف گاز و برق ساختمانهای اداری استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در جلسه هم اندیشی پیک بار زمستان که با حضور مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری و مدیرعامل شرکت گاز استان برگزار شد گفت: با توجه به درپیش بودن اوج بار زمستان امسال، هماهنگی لازم بینِ دستگاهی، از مشکلات احتمالی پیشگیری خواهد نمود.

سید محمد حسینی نژاد با تشریح تعداد و ترکیب مصرف برق مشترکان برق استان بیان کرد: از مجموع مشترکان موجود استان، در حال حاضر 10 هزار و 977 اشتراک رویت پذیر و سه هزار و 467 مشترک برق، کنترل پذیر هستند که به این ترتیب، 70 درصد بار استان رویت پذیر و پنج درصد از مصرف برق استان، کنترل پذیر است.

وی با عنوان این که پروژه مدیریت بار تابستان سال جاری، بر چهار محور اصلی پایه گذاری شده افزود: در بخش صنعتی، کاهش بار روزانه حدود 45 مگاوات، در حوزه کشاورزی به طور متوسط و روزانه 15 مگاوات کاهش بار و در بخش خانگی هم صرفه جویی چهار درصدی مصرف نسبت به سال گذشته محقق شده است.

حسینی نژاد تصریح کرد: کاهش حداقل 10 درصدی مصرف روشنایی معابر درون و برون شهری، روشنایی پارکها و میادین، کاهش 30 درصدی مصرف انرژی روزانه صنایع با توان مصرفی یک مگاوات و بالاتر و کاهش 10 درصدی مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به عنوان مهم ترین برنامه های مدیریت بار زمستان محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان به ضرورت تشکیل جلسات هم اندیشی به منظور اقدامات هماهنگ در راستای مدیریت پیک بار زمستان تاکید نمود و اظهار کرد: دراین گونه نشست ها مسائل و مشکلاتی که احصاء گردیده طرح موضوع شده و تسهیل سازی امور را در پی خواهد داشت.

سید جواد حقیقت حسینی خاطرنشان کرد: شرکت گاز استان برنامه بازرسی و پایش مصرف برق ادارات استان را در دستور کار قرار داده و آمادگی لازم برای اجرای مشترک این برنامه با حضور بازرسان گاز و برق وجود دارد.

در ادامه مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان گفت: یکی از نکات ویژه در شرکتهایی مانند گاز و برق، وجود نیروهای کارشناس و متخصص فنی است که در اجرای مناسب اقدامات و فعالیتها بسیار اثرگذار است.

محمود قدرتی با اشاره به این که وجود دغدغه در مدیران، قبل از بروز اشکال و پیش بینی مشکلات احتمالی بسیار ارزشمند است افزود: وقتی دستگاه های مرتبط در امر خدمت رسانی با یکدیگر هماهنگ شوند، مشکلات کمتر شده و در کار مردم خللی ایجاد نمی شود.

وی به اطلاع رسانی شفاف در راستای اقناع سازی مردمی تاکید کرد و یادآور شد: حوزه اجتماعی از مقوله های مهمی است که نمودِ بیشتری در روابط اجتماعی دارد و فرصت های صرفه جویی در حوزه منابع انرژی دستگاه های اجرایی بسیار فراوان است که می بایست در این زمینه تلاش مضاعفی صورت گیرد.

گفتنی است: اجرای برنامه مشترک پایش مصارف برق و گاز ساختمان های اداری توسط بسیجیان شرکت گاز و توزیع برق و تنظیم گزارشهای مربوطه جهت ارائه به استانداری، تشکیل جلسات کارشناسی برای هماهنگی بیش از پیش برنامه های مدیریت مصرف و همکاری های فنی، اطلاع رسانی منسجم رسانه ای و تشکیل کارگروه مدیریت مصرف با حضور برق و گاز و دستگاه ها اجرایی مرتبط و عوامل ذی ربط، از جمله مهم ترین تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه به شمار می رود.

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا