سمنان

٣۵ تیم موتوری و خودرویی جهت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی استان سمنان در نوروز فعال است

٣۵ تیم موتوری و خودرویی جهت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی استان سمنان در نوروز فعال است

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،سرهنگ علیرضا ابوطالبی ، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده جهت حراست از عرصه های منابع طبیعی و اراضی ملی در تعطیلات نوروزی اظهار کرد: کشیکهای نوروزی یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری بطور شبانه روزی از تاریخ 28 اسفند 1401 تا 14 فروردین سال 1402درپایگاههای امداد و جنگل منابع طبیعی استان مستقر خواهند شد.

سرهنگ علیرضا ابوطالبی با اشاره به اینکه عرصه های منابع طبیعی جزو انفال و سرمایه های ملی محسوب می شوند اظهار کرد: ٣۵ تیم موتوری و خودرویی جهت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی استان سمنان در نوروز فعال است و به منظور تدابیر اجرائی حفاظتی، این طرح با رویکرد پیشگیرانه در سطح استان سمنان به مرحله اجرا درآمده و عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی با تمامی امکانات و تجهیزات در این ایام به گشت زنی پر داخته و با هرگونه تعرض و تجاوز به عرصه های ملی برخورد قانونی خواهند داشت

وی اضافه کرد: در این راستا همکاری و هم افزایی سایر یگانهای استان در جهت برخورد با متخلفین صورت خواهد گرفت.

ابوطالبی با اشاره به دستور معاونت پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری در حوزه ممانعت از تصرف اراضی استان سمنان اعلام کرد: گشتهای حفاظت از منابع طبیعی در جهت جلوگیری از اقدامات و تصرفات غیر قانونی اراضی ملی به طور مستمر برقرار خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان عنوان کرد: در سطح هشت شهرستان تابعه استان نیز کشیک پاسگاههای ویژه منابع طبیعی نسبت به برقراری گشتهای حفاظتی اقدام خواهند نمود.

ابوطالبی گفت: این گشتها برای جلوگیری از تجاوز به عرصه های طبیعی و سوء استفاده از آن و پیشگیری از آسیب رساندن و آتش سوزی در تعطیلات فعالیت می کند.

ابوطالبی از آمادگی کامل این اداره کل برای مقابله با هرگونه سودجویی به اراضی ملی خبرداد و اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز 1402اکیپ های گشت های حفاظتی منابع طبیعی در سطح استان در آماده باش کامل بوده و به صورت شبانه روزی اراضی ملی و عرصه های منابع طبیعی را مورد رصد و پایش قرار می دهند و با متعرضین و متخلفین به اراضی ملی برخورد شدید قانونی صورت خواهد گرفت.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان عنوان کرد:‌ در ایام تعطیلات نوروزی امسال گزارشات تخریب، تصرف، قطع درختان و قاچاق چوپ تاغ، محصولات جنگلی، مورد رسیدگی سریع قرار می‌گیرد و یک تیم جهت بازرسی در تمام شهرستانهای تابعه استان سمنان جهت رصد و پایش کشیک حضور دارند. لذا از مردم، دوستداران ، همیاران طبیعت، بهره‌برداران، جوامع محلی، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن های 1504، 131،139 و 1540به یگانهای حفاظت اطلاع دهند.

ابوطالبی اظهار امیدواری کرد: در این ایام با مشارکت اقشار مختلف مردم، همکاری همیاران طبیعت، سازمان‌های مردم‌ نهاد و دوستداران طبیعت، برای حفاظت از منابع طبیعی گام‌های موثری برداشته شود.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا