سمنان

وزیر ارشاد: آیت‌الله شاهچراغی یک چراغ روشن برای جهان تشیع است

وزیر ارشاد: آیت‌الله شاهچراغی یک چراغ روشن برای جهان تشیع است

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان محمدمهدی اسماعیلی در آیین اختتامیه کنگره نکوداشت آیت‌الله سید محمد شاهچراغی با اشاره به خدمات ارزشمند آیت الله شاهچراغی گفت: اگر اینچنین افرادی نباشند، دشمن به اهداف خود می‌رسد ولی عالمان دژهای مستحکم در دفاع از توحید نبوت و امامت هستند.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با بیان اینکه آیت‌الله شاهچراغی در طول انقلاب اسلامی حضور داشت اضافه کرد: بعد از آن نیز حضور پررنگ‌تری داشت و فرزندان خوبی تربیت کرد که این عمق علاقه مردم به وی، ناشی از حُسن سلوک و خلق نیکو در این مرد الهی است.

وی با تأکید براینکه تجلیل از آیت الله شاهچراغی، تجلیل از یک فرد نیست بلکه تجلیل از یک مکتب قهرمان‌پرور است که جهاد و شهادت را ترویج می‌کند ادامه داد: آیت الله شاهچراغی از سال ۱۳۴۱ تا کنون، محکم و بدون لغزش در مسیر آرمان های انقلاب مردمی حرکت کردند و این بسیار ارزشمند است و باید به چنین افرادی تعظیم شود.

اسماعیلی با بیان اینکه این شخصیت‌ها را در معرض دید جوانانی که نیازمند الگو هستند قرار دهیم افزود: به برکت انقلاب اسلامی، نسل جدید ما، اگر از دهه شصتی‌ها جلوتر نباشند، عقب‌تر هم نیستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: اگر کسانی نباشند که از انقلاب و مردم دفاع کنند، دشمن از همین راه به اهداف تهاجم فرهنگی خود خواهد رسید.

وی با تأکید براینکه همه فعالیت های فرهنگی در دولت سیزدهم، معطوف به ارتقا زیرساخت‌هایی است که خروجی آن شخصیت‌هایی باشد که از ارزش‌های فرهنگی و مذهبی مردم پاسداری کنند ادامه داد: کسانی که به باورهای دینی مردمشان بی‌احترامی کنند، هنرمند و فرهنگی نیستند بلکه هنرمند واقعی باید در راستای اعتلای ارزش‌های جامعه حرکت کند و مردمی که آنطور با شکوه شهید سردار سلیمانی را بدرقه می‌کنند، ارزش اینگونه هنرمندان واقعی را می‌فهمند.

۴۸

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا