اخبار بورس

واگذاری سهام معادن به مردم

واگذاری سهام معادن به مردم

به گزارش تجارت‌نیوز، سهام معادن بزرگ در دولت سیزدهم به مردم واگذار می‌شود؟

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا فاطمی‌امین گفت:یکی از موضوعات دولت سیزدهم عدالت است برای این مهم معادنی که بزرگ هستند در سهام آنها مردم سهیم می شوند برای معدن مس در زابل یکی از شرایطی که برای مزایده گذاشتیم این بود که مردم در سهام شرکت سهیم باشند در معدن کرور هم همین موضوع رخ می دهد بیش از ۴۰ درصد سهام در اختیار مردم قرار می گیرد.

او می گوید: دومین نکته اشتغالی است که ایجاد می شود باید برای مردم منطقه باشد در بحث اشتغال بومی نیازمند آموزش هستیم که مسئولان و مدیران معدن باید پیگیر این مسئله باشند و مردم منطقه هم باید تخصص‌هایی که لازم است را پیگیری کنند.

به گفته فاطمی امین معدن مس کرور دومین معدن در کشور است که بخشی از سهام آن به مردم اختصاص داده می شود.

ذبیح الله اعظمی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در مراسم آغاز عملیات اجرایی معدن مس کرور ضمن تشکر از نمایندگان دوره های گذشته گفت: انتظار داریم شورای عالی معادن در استان به ویژه در جیرفت و عنبرآباد برگزار شود.

به گفته او خواسته ما از وزیر اکتشاف و مطالعه معادن در منطقه ، اشتغال زایی افراد بومی، تجهیزات و ماشین آلات است.

اعظمی گفت: مراحل احداث و راه اندازی صنایع جانبی معدن مس کرور، بهره برداری از صنایع نیمه تمام، صنایع جانبی کشاورزی در منطقه ضعیف است و برخی طرح ها هنوز به اتمام نرسیده است.

او می گوید:شرکت پایانه صادراتی ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد و تجهیزات از هلند وارد شده و هنوز نصب نشده اند کمک کنید تا زودتر به اتمام برسد.

آخرین اخبار حوزه صنعت و معدن را در صفحه صنعت و معدن تجارت‌نیوز بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا