سمنان

واریز ۴ میلیارد تومان سرانه برای مدارس شبانه‌روزی استان سمنان

واریز ۴ میلیارد تومان سرانه برای مدارس شبانه‌روزی استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان وی تصریح کرد: معلمان و همکاران دوره متوسطه استان با برنامه ریزی دقیق در راستای سیاست های معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، اقدامات اساسی در سطح کشور به جهت تحقق اهداف کیفیت بخشی در این دبیرخانه‌ها انجام داده اند که تا پایان سال تحصیلی استمرار خواهد داشت.

بازدید از ۱۰۰۰ کلاس درس مدارس استان از ابتدای سال تحصیلی

مطلب دیگری که در صحبت‌های معاون آموزش متوسطه وجود داشت، موضوع بازدید از کلاس‌های درس با رویکرد اصلاح روش‌های آموزشی است. که به گفته وی از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون، بیش از ۱۰۰۰ کلاس درس در سطح استان توسط گروه های درسی دوره متوسطه با رویکرد نظارت بالینی و راهنمایی آموزشی بازدید شده و گزارش نقاط قوت و ضعف آن به مدیران واحدهای آموزشی داده شده است.

رشیدی در این خصوص اظهار کرد: نظارت و راهنمایی آموزشی امروزه به‌عنوان یک فرآیند علمی در آموزش و پرورش مطرح است و ما برای استانداردسازی شیوه های نظارت و راهنمایی آموزشی در تمامی بخش ها اعم از مدیران، معاونان، دبیران همتا، سرگروه‌های درسی و راهبران، اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی توسعه حرفه‌ای همکاران با هدف افزایش اثربخشی این فرآیند کرده ایم.

واریز ۴ میلیارد تومان سرانه به مدارس شبانه‌روزی از ابتدای سال تحصیلی

در راستای توسعه عدالت آموزشی و پرورشی از ابتدای مهر ۱۴۰۱ تاکنون حدود ۴۰ میلیارد ریال سرانه به حساب مدارس شبانه روزی استان واریز شده است.

معاون آموزش متوسطه استان که در جمع مدیران مدارس شبانه روزی سخن می گفت: از سپهبد شهید قاسم سلیمانی یاد کرد و با برشمردن خصایص اخلاقی سردار، اظهار کرد: دو خصلت مهم ایشان از دیدگاه مقام معظم رهبری، صداقت و اخلاص است که امیدوارم همه ما بتوانیم با الگوگیری از این شهید والامقام در خدمت رسانی به مردم بیش از گذشته تلاش و توفیق داشته باشیم.

رشیدی در ادامه با تبیین برنامه های حوزه معاونت آموزش متوسطه، مهم‌ترین مأموریت آموزش و پرورش را ارتقا پوشش تحصیلی دانش آموزان مناطق محروم و حاشیه شهر عنوان کرد که باید با برنامه ریزی و اجرای درست، این موضوع و همچنین جبران افت تحصیلی و ارتقا کیفیت و توسعه عدالت آموزشی و پرورشی محقق شود.
وی توجه به مناطق کم برخوردار و دانش آموزان محروم را از اولویت های دولت سیزدهم دانست و گفت: در این راستا و در قالب قرارگاه عدالت پژوهشی و نصیب آموزشی برابر، از شروع سال تحصیلی تاکنون بالغ بر۴۰ میلیارد تومان به حساب مدارس شبانه روزی واریز شده و انشاالله این روند ادامه خواهد داشت.

46

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا