سیاسی

هیچ «عامل خارجی»، دخیل نبوده / کار «خود دانش آموزان» بوده / واکنش معاون استاندار به مسمومیت ۴۰ دانش‌آموزان قزوینی

هیچ «عامل خارجی»، دخیل نبوده / کار «خود دانش آموزان» بوده / واکنش معاون استاندار به مسمومیت ۴۰ دانش‌آموزان قزوینی

ابوالحسن کبیری درخصوص انتشار خبر مسمومیت دانش‌آموزان یکی از مدارس شهر قزوین، اظهار کرد: امروز ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ خبر مسمومیت دانش‌آموزان مدارس دخترانه شهرستان قزوین گزارش شد که موجب اعزام نیروهای اورژانس و مداوای سرپایی برخی دانش‌آموزان شد.
وی‌ با بیان اینکه ۴۰ نفر از دانش‌آموزان یک مدرسه دولتی که دچار مسمومیت و کسالت شدند، به ۲ بیمارستان ابوعلی سینا و ولایت قزوین منتقل شدند، بیان کرد: در خصوص وضعیت جسمانی دانش‌آموزان جای نگرانی نیست و مشکل خاص و اورژانسی برای آنان به وجود نیامده است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین عنوان کرد: مسمومیت در مدارس ناشی از مواد سمی خطرناک نیست و به واسطه اسپری فلفل بوده است، هرچند که علت‌یابی این موضوع نیازمند بررسی تخصصی و دقیق‌تر است اما باید گفت که هیچ عامل خارجی در این زمینه دخیل نبوده و هر اتفاقی که صورت گرفته توسط خود دانش آموزان بوده است.‌
وی خاطرنشان کرد: سازمان اطلاعات استان قزوین به جد پیگیر این موضوع است و بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته از وضعیت عمومی دانش‌آموزان، گزارش شده که ۹۵ درصد آنان دچار استرس و اضطراب شدند.
کبیری خطاب به خانواده‌ها گفت: شرایط را درک می‌کنیم اما از خانواده‌ها تقاضا داریم، تابع هیجانات فضای مجازی نشوند، گروه‌های متخصص در حال بررسی دقیق موضوع هستند و نتیجه قطعی بررسی‌ها نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی‌ در پایان تصریح کرد: عاملان فتنه و اتفاقات اخیر پشت این ماجرا هستند و دشمنان نظام متوسل به این چالش و بحران در کشور شدند که اهدافشان کاملاً روشن است.

بیشتر بخوانید:

رسانه شورای امنیت ملی: ییشتر «بدحالی دانش‌آموزان» از «جو روانی» بوده، اتفاقی نیفتاده/ علت برخی بدحالی‌ها، «ماجراجویی و بازیگوشی» خود دانش‌آموزان است

تکرار موفقیت «پرونده قتل‌های زنجیره‌ای» یا «انکار و کوچک‌نمایی» مسمومیت‌ها؟ / «آزمون بزرگ» دولت رئیسی

مجلس، «متشنج» شد / تلاش برای جلوگیری از «تذکر» نماینده معترض به ادامه مسمومیت‌های دختران دانش‌آموز

«به پزشکان اجازه بدهید، «علت اصلی» مسمومیت دانش‌آموزان را اعلام کنند»

یک فرمانده سپاه: «سرنخ‌هایی» در مسمومیت دانش‌آموزان، به‌دست آورده‌ایم

خبرگزاری دولت: شائبه مشهور «کار خودشونه»، در مسمومیت دانش‌آموزان، «تقویت شده» / اولین مورد مسمومیت، «۹ آذرماه» ثبت شده

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا