اخبار ورزشی

هوا در قطر گرم است اما بازیکنان تیم ملی لذت می برند!

هوا در قطر گرم است اما بازیکنان تیم ملی لذت می برند!

به گزارش خبرگزاری recive؛ ماریو تات، دستیار اسکوچیچ در مصاحبه با پادکست «گل بزن» در خصوص شرایط تیم ملی در دوحه گفت: در حال حاضر تیم ملی ما در دوحه سپری می‌کند. ما ۲ هفته در اینجا خواهیم بود.سخت تلاش می‌کنیم تا خودمان را برای جام جهانی آماده کنیم. مشخصا ما الان بدون برخی بازیکنانمان هستیم که درگیر مصدومیت هستند ولی ما معتقدیم که آنها به زودی بازخواهند گشت و ما را کمک خواهند کرد. شرایط در دوحه الان بسیار عالی است. تمام امکانات اینجا بسیار فوق‌العاده است. بچه‌ها سخت تلاش می‌کنند، ما بسیار مفتخریم که آنها به این شکل تلاش می‌کنند و معتقدیم که برای جام جهانی آماده خواهیم شد.
دستیار اسکوچیچ در خصوص اینکه چرا این کمپ تمرینی با توجه به گرمای کنونی دوحه که ۴۰ درجه سانتی گراد است، برگزار شده گفت: ببینید، قبل از جام جهانی هر تیمی تحت فشار شدیدی است. ما شدیداً درگیر بازی‌های تهران بودیم و برای ما سخت بود که بازیکنان را در تهران آرام نگه داریم و کاری کنیم که تمرکز آنها حفظ شود. می‌خواستیم کاری کنیم که آنها برای تمرین متمرکز شوند. این یکی از دلایلی بود که ما به قطر سفر کردیم. بله، درست می‌گویید قطر بسیار گرم است. ولی در حال حاضر در دوحه ۱۵ تیم حضور دارند که خودشان را برای جام جهانی آماده می‌کنند و می‌خواهند بازی دوستانه یا بازی انتخابی جام جهانی انجام دهند. مثلاً امشب ما می‌خواهیم به تماشای بازی آمریکا مقابل استرالیا بنشینیم. پس می‌خواهم بگویم هر کسی که تصمیم گرفت به اینجا بیاید یعنی اینکه این مشکل آنقدر جدی نیست. ما در اینجا امکانات بسیار فوق‌العاده‌ای داریم. ما اکنون شب‌ها تمرین می‌کنیم. درست است هوا گرم است ولی بازیکنان اکنون از این شرایط لذت می‌برند. آنها اکنون روی کارشان متمرکز هستند. همانطور که گفتم امکانات در اینجا بسیار پیشرفته است.

دستیار اسکوچیچ در خصوص بازی لغو شده ایران مقابل اروگوئه و کانادا و تصمیمات پشت آن توضیح داد: می‌دانید ما برنامه‌ریزی کرده بودیم مقابل تیم‌هایی که شما ذکر کردید بازی کنیم. ما کاملاً آماده بودیم تا به کانادا برویم و نه فقط دو یا سه روز آنجا بمانیم. ما برنامه‌ریزی کرده بودیم که بیشتر از اینها در آنجا بمانیم. ولی با توجه به شرایط پیش آمده ما یک راه حل دوم پیدا کردیم زیرا برنامه‌ریزی برای ما خیلی سخت بود. ما نمی‌توانستیم یک سفر طولانی انجام دهیم و آن بازی‌هایی که شما ذکر کردید را انجام دهیم. سفر بسیار طولانی بود. ما ۲۰ ساعت باید در راه می‌ماندیم که فقط یک بازی مقابل کانادا یا اروگوئه انجام دهیم این سفر بسیار سخت و طولانی برای بازیکنان بود. سرانجام تصمیم نهایی ما این بود که به دوحه بیاییم، جایی که تنها دو ساعت از تهران فاصله دارد. ما خواستیم برنامه‌ریزی کنیم که تمام تیم در کنار هم تمرین کنند و یک روحیه فوق‌العاده با هم بسازند. به نظرم تصمیم خیلی خوبی بود. البته ما اعتقاد داریم که در اینجا یک یا دو بازی انجام خواهیم داد. می‌دانیم برنامه‌ریزی در اینجا بسیار سخت است. تیم‌ها در اینجا بسیار مشغول هستند. برخی از تیم‌ها نمی‌خواهند بازی کنند. برخی از تیم‌ها زمان بازی کردن ندارند. با این حال توانستیم بازی مقابل الجزایر در ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) تدارک ببینیم. این یک بازی بسیار خوب است و ما با تیمی بازی می‌کنیم که در رنکینگ فیفا با اینکه پایین‌تر از ما قرار دارد و در رده ۴۴ دنیا است ولی بازیکنان با ارزش‌تر و گران‌قیمت‌تری دارد. ما اعتقاد داریم بازی با الجزایر بسیار بازی سختی خواهد بود و این دیدار را بسیار مهم می‌دانیم. ما می‌خواهیم بدانیم بازیکنان‌مان در بازی مقابل تیمی سطح بالا چه عملکردی از خودشان به نمایش می‌گذارند.

ماریو تات در پاسخ به اینکه چه اشکالی وجود داشت که تیم ملی ما ۲۵ ساعت به اروگوئه سفر کند و فقط یک بازی دوستانه انجام دهد، عنوان کرد: وقتی ما به قطر آمدیم باور داشتیم که حداقل دو بازی دوستانه انجام خواهیم داد ولی با توجه به شرایط پیش آمده ما توانستیم تنها یک بازی دوستانه آن هم مقابل الجزایر تدارک ببینیم. در اینجا ما سخت تمرین کردیم تا برخی از مشکلات تیم‌مان را حل کنیم. ما در اینجا تلاش کردیم مشکلاتی که در انتخابی جام جهانی وجود داشت را برطرف سازیم. در اینجا زمان و فضای کافی برای تمرین کردن داریم تا بتوانیم روی نقاط ضعف‌مان کار کنیم. ما معتقدیم بازیکنان در اینجا و با سپری کردن بیش از ۱۰ روز کار مهم‌تری انجام خواهند داد. مشخصاً ما انتظار داریم در ماه سپتامبر (شهریور) بازی‌های دوستانه دیگری در روزهای فیفادی انجام دهیم. امیدواریم در آن دوره بتوانیم حداقل با دو تیم بازی دوستانه انجام دهیم. همانطور که شما گفتید برخی از مردم و هواداران از ما انتقاد کرده‌اند که چرا ما پیش از مسابقات انتخابی جام جهانی بازی دوستانه نداشتیم. تصمیم ما و تصمیم دراگان اسکوچیچ این بود که بازیکنان را دور هم در دوحه جمع کنیم تا با حداکثر توان و سلامتی بتوانیم خودمان را برای مسابقات مهم آماده کنیم. مشخصاً دوست داشتیم که بازی دوستانه داشته باشیم ولی در حال حاضر در فوتبال مدرن در واقع هیچ بازی دوستانه‌ای وجود ندارد. هر بازی اهمیت خاص خودش را دارد و شما باید برای هر چیزی در فوتبال آماده باشید. ما معتقدیم که صددرصد می‌توانیم خودمان را برای جام جهانی در دوحه آماده خواهیم کرد.
دستیار اسکوچیچ در خصوص استفاده از برخی بازیکنان مثل امید ابراهیمی نیز گفت: در حال حاضر تصمیم دراگان اسکوچیچ و همه ما این بود که روی بازیکنی مثل امید متمرکز شویم. ابراهیمی فصلی فوق‌العاده در قطر سپری کرد و به نظر ما شایسته این است که به تیم ملی بازگردد. مشخصاً ما از او انتظار داشتیم تا در بالاترین سطح بازی کند. هنوز تا جام جهانی چندین ماه مانده به همین خاطر معتقدیم ابراهیمی با توجه به تجربه بالا، دانش فراوانش و شخصیت و شوری که برای تیم ملی دارد می‌تواند بخشی از ترکیب ما برای جام جهانی باشد. هیچ سند محکمی برای اینکه او در تیم ملی قطعا حضور دارد، نیست ولی ما معتقدیم که بازیکنان متوجه شرایط ما هستند و سعی دارند بهترین نمایش‌شان را در تمرینات به اجرا بگذارند.
ماریو تات در خصوص دعوت نشدن برخی بازیکنان به اردوی تیم ملی در قطر مثل کریم انصاری‌فرد، اظهار داشت: انصاری‌فرد در اردوی قبلی ما بدشانسی آورد و در حین جشن تولد آسیب دید که واقعاً این موضوع ناراحت‌ کننده است. کریم انصاری‌فرد الان حالش خوب است ولی آماده حضور در تمرینات نیست و نمی‌تواند در مسابقات با توجه به شرایط مصدومیت چشمش حاضر شود. با توجه به اخباری که الان دارم انصاری‌فرد حالش بهتر است و درها به رویش برای بازگشت به تیم ملی باز است. او می‌تواند در ماه‌های آینده و فیفادی بعدی به ترکیب تیم ملی بازگردد، نه فقط او بلکه این در برای تمامی بازیکنان باز است. ما معتقدیم انصاری‌فرد اگر در باشگاهش دقایق بیشتری بازی کند می‌تواند در اردوی بعدی در ترکیب تیم ملی حاضر شود.
وی در خصوص شرایط مرتضی پورعلی‌گنجی که به تازگی به باشگاه پرسپولیس پیوسته است، گفت: قطعاً او می‌تواند یکی از برنامه‌های ما برای جام جهانی باشد. پورعلی گنجی یکی از بازیکنان ما است. او فصل قبل به دلیل مصدومیت و مشکلاتی که در چین وجود داشت، فصل خوبی را نگذراند ولی در حال حاضر تا آنجایی که من می‌دانم او باشگاهش را تغییر داده و آماده است تا یک پیش فصل خوب را آغاز کند. ما معتقدیم او می‌تواند فصل را به خوبی آغاز کند که این موضوع برایش بسیار اهمیت خواهد داشت. اگر او به سطحی که ما انتظار داریم برسد، در اردوی بعدی با ما خواهد بود. همانطور که گفتم همه بازیکنان نه فقط بازیکنانی که شما اشاره کردید. درها به روی همه بازیکنان برای رسیدن به تیم ملی است. ما شرایط همه بازیکنان را بررسی می‌کنیم تا بهترین تصمیم را برای جام جهانی در این خصوص اتخاذ کنیم.
ماریو تات در خصوص دعوت نشدن بازیکنان استقلال به اردوی تیم ملی در روزهای ابتدایی عنوان کرد: برنامه‌ریزی سازمان لیگ باعث شد تا این بازی در روزهای فیفا برگزار شود و با توجه به قوانین فیفا ما نمی‌توانستیم بازیکنان را دعوت کنیم. در روزهای فیفادی هیچ بازیکنی نمی‌تواند در باشگاهش بازی کند. ما چنین شرایطی را متحمل شدیم و برای ما هم خیلی سخت بود زیرا دراگان اسکوچیچ تمام بازیکنان خودش را از روز ابتدایی در کمپ تمرینی می‌خواست. عدم هماهنگی که در اینجا رخ داد باعث شد بازیکنان استقلال از روز ابتدایی با ما همراه نباشند. بعد از اینکه آخرین بازی‌شان در لیگ تمام شد باشگاه استقلال عذرخواهی کرد و فدراسیون فوتبال و سازمان برنامه‌ریزی مسابقات نیز از این موضوع عذرخواهی کردند.
دستیار اسکوچیچ در رابطه با محرومیت حسین کنعانی‌زادگان مدافع تیم ملی ایران نیز تأکید کرد: نبود او در بازی‌های دوستانه مشخصاً اهمیت دارد. ما می‌دانیم که باید از قوانین پیروی کنیم و پس از اینکه متوجه شدیم او دو مسابقه محروم است شرایط دیگری را برای این موضوع اتخاذ کردیم. یقیناً او یکی از بازیکنان کلیدی ما است. او یکی از بازیکنان مهم تیم ملی خواهد بود. پس از اینکه محرومیتش به اتمام برسد در کنار ما خواهد بود.
وی در خصوص بازی دوستانه مقابل الجزایر و اهمیت این مسابقه برای تیم ملی اظهار داشت: الجزایر یک حریف بسیار قدرتمند است زیرا بازیکنان با کیفیت زیادی دارد. بازیکنانی در سطح جهانی دارد. آنها باز هم بدون حضور ریاض محرز تیم قدرتمند هستند. پس از اینکه ما با الجزایر بازی کردیم انتظار داریم در ماه سپتامبر دو بازی خوب دوستانه داشته باشیم. ما کاملاً معتقد هستیم که تیم ملی می‌تواند نتایج خوبی کسب کند و ما می‌خواهیم مردم ایران را خوشحال کنیم. ما کاملاً به هدف‌مان آگاه هستیم و می‌خواهیم کاری برای تیم ملی انجام دهیم که در گذشته هیچ‌وقت رخ نداده است.
ماریو تات در خصوص بازی مقابل ولز، آمریکا و انگلیس در جام جهانی عنوان کرد: ما به خودمان مطمئنیم مقابل هر تیمی قرار بگیریم شجاعانه مبارزه خواهیم کرد. ما به حریفان خود احترام می‌گذاریم. می‌دانیم تمام آن تیم‌هایی که شما ذکر کردید کیفیت بالایی دارند. انگلیس یکی از مدعیان اصلی قهرمانی جام جهانی است. تیم ملی ولز بسیار زیبا فوتبال بازی می‌کند. با اینکه من فکر می‌کردم اوکراین بازی مقابل ولز را می‌برد ولی باید بگویم ولز تیم بسیار خوبی است و به شدت منظم بازی می‌کند و بازیکنانی دارد که برای بهترین تیم‌های دنیا بازی می‌کنند مثل تاتنهام، رئال مادرید، لیدزیونایتد و رنجرز. همانطور که گفتم تیم ما کاملا آماده خواهد شد. مردم در خصوص نسل طلایی فوتبال ایران صحبت می‌کنند و ما معتقدیم که می‌توانیم بسیار خوب آماده شویم و یک حریف خوب برای آن تیم‌ها قلمداد شویم و آنها را شکست دهیم و بتوانیم به مرحله دوم جام جهانی صعود کنیم.
دستیار اسکوچیچ در خصوص اهمیت تاکتیکی سردار آزمون و مهدی طارمی در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران گفت: ما معتقدیم که حریفان ما به خوبی ما را آنالیز می‌کنند و حواس‌شان به شدت به دو مهاجم ما است. همانطور که ما آنها را آنالیز می‌کنیم آنها هم مشخصاً ما را آنالیز می‌کنند ولی سردار آزمون و مهدی طارمی نقشی عالی در باشگاه‌شان ایفا کرده‌اند و در بالاترین سطح در این سال‌ها بازی کرده‌اند. هر دوی آنها فصلی فوق‌العاده سپری کردند. آنها یک بازیکن معمولی نیستند آنها خارق‌العاده‌اند و ما معتقدیم که آنها راهی برای شکست حریفان پیدا خواهند کرد.
۲۵۷ ۲۵۱

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا