سمنان

هنکاری کتابخانه های عمومی استان سمنان با بنیاد نخبگان

هنکاری کتابخانه های عمومی استان سمنان با بنیاد نخبگان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، اداره کل کتابخانه‌های عمومی و بنیاد نخبگان استان سمنان باهدف توسعه همکاری‌های مشترک و بهره‌گیری از ظرفیت‌های تخصصی و تجارب طرفین با حضور رضا کی پور، رییس بنیاد نخبگان استان سمنان؛ محسن عزیزی منش، رییس اداره امور کتابخانه‌ها و جمعی از کارشناسان دو دستگاه تفاهم همکاری امضا کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در این دیدار نقش تربیتی نخبگان را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: به اعتقاد من چنانچه بر روی مسئله‌ی علم و فناوری و نخبه پروری سرمایه‌گذاری کنیم، حتماً بر روی یکی از با اولویت‌ترین کارها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. پیشرفت علمی و به دنبال آن، پیشرفت فناوری، به کشور و ملت این فرصت و این امکان را خواهد داد تا در آینده اقتدار مادی و معنوی پیدا کند.

محمد طاهریان ضمن اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص نخبه پروری افزود: اگر ما قدر نخبه‌های کشور را بیشتر بدانیم قطعاً در آینده شاهد اتفاقات خوبی در زمینه پیشرفت و رشد علمی میهن اسلامی خواهیم بود.

طاهریان تصریح کرد: اگر نخبگان واقعا احساس کنند که می‌توانند در کشور مفید و موثر باشند، برای آن‌ها رضایت قلبی ایجاد خواهد شد و خوشایند خواهد بود.

وی ادامه داد: خیرین می‌توانند در فراهم کردن زیرساخت فعالیت‌های نخبگان ایفای نقش کنند و زمینه را برای ظهور و بروز استعدادهای نخبگان کشور فراهم سازند.

در ادامه رضا کی پور، رییس بنیاد نخبگان استان سمنان نیز بر تشویق جوانان به امر کتاب و کتاب‌خوانی و راهکارهای افزایش مطالعه تأکید و از توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌ها ابراز خرسندی کرد.

رضا کی پور ضمن تاکید بر لزوم آمادگی بنیاد نخبگان در جهت ترویج مطالعه و کتاب‌خوانی با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی، به اجرای طرح شهید احمدی روشن اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات بنیاد ملی نخبگان، مشارکت دادن استعدادهای برتر در حل مسائل تعریف‌شده کشور در قالب هسته‌های مسئله محور است که این تفاهم‌نامه می‌تواند نقش بسزایی در بهبود عملکرد این طرح داشته باشد.

محسن عزیزی منش، رییس اداره امور کتابخانه‌ها و همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان نیز ضمن خواندن بندهای مهم تفاهم‌نامه اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای همکاری‌های تخصصی، حرفه‌ای، علمی و پژوهشی منعقدشده است بنابراین اجرای آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

48

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا