سمنان

هنر و سوگواره های حسینی از راههای مهم در اجرای جهاد تبیین است

هنر و سوگواره های حسینی از راههای مهم در اجرای جهاد تبیین است

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی در مراسم رونمایی از پوستر پانزدهمین سوگواره ملی و چهارمین پویش تولید محتوای دیجیتال مهر محرم گفت: توسعه و ترویج فرهنگ حسینی ازراههای تحقق جهاد تبیین است.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبری در جمع امامان جمعه کشور تاکید کرد: عدالت محوری و ظلم ستیزی از ویژگی های فرهنگ حسینی و عاشورا است که باید مورد توجه باشد.

مطیعی، با تجلیل از دست اندرکاران برگزاری سوگواره مهر محرم به هم افزایی دستگاههای فرهنگی در اجرای این سوگواره نیز اشاره کرد و گفت: این همکاری و مشارکت دستگاههای فرهنگی استان سمنان بسیار ارزشمند است و تاثیر بسزایی در کسب موفقیت ها و تداوم این سوگواره داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان حمایت خود را از این سوگواره بیان کرد و گفت: تلاش دارد تا در برنامه های این سوگواره از جمله بازدید از نمایشگاه آن مشارکت و همکاری نماید.

اولویت‌های موضوعی این سوگواره مشتمل بر هنر جهاد تبیین و غیرت دینی، هیئات خانگی و تربیت حسینی و مسئولیت اجتماعی و همدلی حسینی است و علاقه مندان برای شرکت در دومین سوگواره ملت امام حسین (ع) می توانند آثار خود را تا پایان ماه صفر المظفر مطابق با پنجم مهر سالجاری ارسال نمایند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا