سمنان

هم‌زمان با هفته دولت ۱۳۰ پروژه عمرانی و اقتصادی بخش کشاورزی در این استان افتتاح می‌شود

هم‌زمان با هفته دولت ۱۳۰ پروژه عمرانی و اقتصادی بخش کشاورزی در این استان افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان وی افزود: از این تعداد ۱۱۹ پروژه مربوط به طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در بخش کشاورزی بوده و ۱۱ پروژه نیز از پروژه‌های تولیدی و اقتصادی است که با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی آماده بهره‌برداری شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه در مجموع بیش از ۱۴۴۱ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره‌برداری این طرح‌ها هزینه شده است عنوان کرد: ۵۷۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای اجرای پروژه‌های عمرانی بخش کشاورزی استان سمنان قابل افتتاح در هفته دولت امسال اختصاص یافته است.

قاسمی اضافه کرد: ۸۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز برای تکمیل و بهره‌برداری ۱۱ پروژه اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی که قرار است هفته دولت امسال در استان سمنان افتتاح شود؛ هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه این پروژه‌ها زمینه ایجاد چهار هزار و ۳۸۱ فرصت شغلی در بخش کشاورزی استان سمنان می‌شود گفت: پروژه‌های عمرانی هفته دولت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در مجموع برای چهار هزار و ۴۳۳ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند و ۸۸۰ خانوار از منافع آن بهره‌مند می‌شوند.

مجتمع گلخانه‌ای کلنگ زنی می‌شود

قاسمی با اشاره به اینکه پروژه مجتمع گلخانه‌ای نیز کلنگ زنی می‌شود افزود: اعتبار هزینه شده برای این پروژه ۸۵۰ میلیارد ریال است که ۶۸۰ میلیارد ریال آن از طریق تسهیلات بانکی تأمین شده و ۱۷۰ میلیارد آن نیز آورده بخش خصوصی است.

وی خاطرنشان کرد: با ایجاد این مجتمع گلخانه‌ای برای ۷۲ نفر اشتغال پایدار ایجاد می‌شود.

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا