اخبار تکنولوژی

همراه اولی که دیجیتال نیست

همراه اولی که دیجیتال نیست

یاسر رایگانی، مدیرکل پیشین ارتباطات همراه اول، در این توئیت نوشت: «اختلالی موقت در سرویس کلمه یکبار مصرف OTP همراه اول از صبح امروز، باعث شد تا برخی مشتریان بانکی نتوانند پیامک‌های رمز و تأیید هویت را دریافت کنند که این موضوع بعد از دریافت گزارش‌های مردمی، سریعا در دست بررسی قرار گرفت و از ساعت ۱۱ مشکل رفع شده. از مشترکان همراه اول پوزش می‌طلبیم.» 
حدود یک سال پیش، ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۹، مرکز مانیتورینگ پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول، در حضور ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، مدیرعامل و مدیران ارشد همراه اول و پلتفرم های دیجیتال این اپراتور، افتتاح شد و از زمان افتتاح تا امروز، وزیر ارتباطات، نمایندگان مجلس، سخنگوی دولت، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون امور مجلس رئیس جمهور  و بسیاری از دیگر مسئولان دولتی از این مرکز مانیتورینگ باردید کرده‌اند. 
اما مدیرکل سابق ارتباطات همراه اول، در توئیت خود از دریافت گزارشات مردمی گفته و  اشاره‌ای به مرکز مانیتورینگ پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول نکرده است و این در حالی است که طی چند ماه گذشته خبرهای متعددی از بازدید مسئولان دولتی از مرکز مانیتورینگ پلتفرم‌های دیجیتال، توسط همراه اول منتشر شده است. حال این سوال مطرح است، اپراتوری که مرکز مانیتورینگ دیجیتال دارد، چطور اختلال سرویس OTP به مشترکانش را از همین مرکز متوجه نشده تا بتواند زودتر اختلال را برطرف کند؟
گرچه رایگانی بعد از مدت کوتاهی، این توئیت را حذف کرد و کمتر از یک هفته بعد، شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ از سمت خود عزل شد. همچنین در این بین مدیرکل سیستم‌های پشتیبانی کسب و کار همراه اول نیز از سمت خود برکنار شد. شاید دلیل این دو عزل، همین توئیت به نسبت ساده رایگانی باشد.
در واقع رایگانی، همانند مرحوم فتحعلی اویسی در کشتی به گل نشسته، خلاف نمایش‌های اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول، ناگهان فریاد زد: «دیجیتالم کجا بود؟!»

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا