کهگیلویه و بویراحمد

هفت نیروگاه خورشیدی در کهگیلویه و بویراحمد ساخته می شود

هفت نیروگاه خورشیدی در کهگیلویه و بویراحمد ساخته می شود

جمال معتمدی زاده ظهر یکشنبه در نشست بررسی راهکارهای احداث این طرح‌ها، اظهارداشت: با مشارکت بخش خصوصی قراراست هفت طرح مهم و حیاتی نیروگاه خورشیدی با تولید ۳۲ مگاوات در هفت نقطه استان کهگیلویه و بویراحمد که به تأیید کارشناسان فنی رسیده اند احداث و وارد شبکه‌های توزیع نیروی برق این استان شوند.

هفت نیروگاه خورشیدی در کهگیلویه و بویراحمد ساخته می شود

وی با تشریح برخی آمارهای کنونی نیروگاه‌های خورشیدی در این استان، خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های خورشیدی با ظرفیت تولید ۳۲ مگاوات که قراراست احداث شوند در شهرستان چُرام ۱۴ مگاوات «۲ نقطه» دلی بجک سپیدار بویراحمد چهار مگاوات، کَت بهمئی چهار مگاوات، سرآب ننیز باشت چهار مگاوات، کلاغ نشین گچساران چهار مگاوات و رود چِک دیشموک ۲ مگاوات قرار دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اشتغال مستقیم احداث این نیروگاه‌ها را حدود ۸۰ نفر ذکر و یادآورشد: سرمایه گذاری ایجاد شده در این طرح‌ها ۶۵۰ میلیارد تومان خواهد بود.

معتمدی زاده با بیان اینکه مُتقاضیان بخش خصوصی برای مشارکت در احداث این نیروگاه‌ها به سایت ساتبا sataba.ir مراجعه و اطلاعات لازم را از طریق این سایت دریافت کنند، یادآورشد: تمامی همکاری‌های لازم از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با مُتقاضیان بخش خصوصی در این ارتباط صورت می‌گیرد.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: میزان مصرف برق در برخی از شهرستان‌های این استان حدود ۳۰ مگاوات است که در ساعات پیک بار به ۳۲ مگاوات می‌رسد و اگر نیروگاه‌های خورشیدی عنوان شده احداث و وارد مدار توزیع نیروی برق شود براحتی می‌تواند برق یک شهرستان گرمسیری را در ساعات پیک بار تأمین کند.

وی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد هم اکنون ۶۹ نیروگاه خورشیدی زیر ۱۰۰ کیلووات با مشارکت بخش خصوصی فعال دارد که ظرفیت تولیدی آنها حدود یک مگاوات است.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا