اجتماعی

هشدار پلیس درباره رها کردن «سبزه» در روز طبیعت

هشدار پلیس درباره رها کردن «سبزه» در روز طبیعت

سرهنگ عین‌الله جهانی در توصیه به هموطنان در روز طبیعت اظهار کرد: طبق رسمی دیرینه، مردم ایران‌زمین در روز سیزدهم بهار به دامان طبیعت ‌می‌روند تا آخرین روز عید را در طبیعت و کنار سبزه و آب روان چشمه‌ها و جویبارها بگذرانند که جا دارد نکاتی را به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه دلخراش یادآوری کنیم. 

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور افزود: یکی از اقدامات در این روز، گذاشتن سبزه بر روی سقف یا صندوق عقب یا در موتور خودروها است که حین حرکت به سطح راه‌ها می‌افتد! هموطنان عزیز آگاه باشند که این اقدام به ظاهر خوشایند مغایر با قوانین و مقررات بوده و ریختن هر چیزی در سطح راه ممنوع و دارای جریمه است. 

وی تصریح کرد: این اقدام افزون بر اینکه محیط زیست را آلوده می‌کند، احتمال لغزندگی، انحراف و تغییر مسیر و ترمز ناگهانی توسط برخی خودروها و ایجاد بی‌نظمی و تصادف را نیز در پی دارد. 

این مقام انتظامی گفت: یکی از کارهایی که در این روز تعداد معدودی از رانندگان انجام می‌دهند، سوار کردن سرنشینان در صندوق عقب و حتی قسمت بار وانت‌ها است؛ این موضوع نیز افزون بر مغایرت با مقررات، در ترمزهای ناگهانی، حین گردش در پیچ‌ها، دور زدن در میادین یا در ترمز کردن‌های ناگهانی می‌تواند بدترین صدمات جسمی را به سرنشینان آن‌ها وارد سازد، به‌ نحویکه در واژگونی یک دستگاه وانت که در سال‌های گذشته اتفاق افتاد، تعدادی از هموطنان مجروح و فوت شدند. 

جهانی درباره استفاده از موتورسیکلت توسط برخی از هموطنان نیز بیان کرد: توصیه ما به خانواده‌هایی است که به‌وسیله موتورسیکلت اعضای خانواده را برای گردش و تفریح در چنین روزی جابه‌جا می‌کنند و بعضاً دو، سه یا چهار نفر سوار بر موتورسیکلت می‌شوند. 

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ادامه داد: این موضوع افزون بر اینکه مغایرت قانونی با ظرفیت موتورسیکلت دارد، باعث به هم خوردن تعادل و واژگونی و صدمات جسمی سخت و غیرقابل جبران به‌ویژه برای کودکان می‌شود، ضمن اینکه ترمز موتورسیکلت در چنین شرایطی هیچ نوع کارایی نخواهد داشت. 

وی یادآور شد: پیشنهاد ما به خانواده‌ها این است که از بوستان‌ها و تفرجگاه‌های نزدیک منزل استفاده کنند تا مجبور به استفاده از موتورسیکلت با چنین شرایطی نشوند. 

جهانی از هموطنان خواست در روز طبیعت از توقف‌های سدمعبری در نزدیک تفرجگاه‌ها یا در معابر داخلی بوستان‌ها خودداری کنند زیرا این امر منجر به شکل‌گیری ترافیک سنگین در داخل و معابر مجاور آن‌ها و اتلاف وقت هموطنان می‌شود. 

بیشتر بخوانید:

سیزده‌بدر در تهران کجا برویم؟

۲۳۳۲۳۳

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا